3. liga žen je letos za námi

8.10.2015

O víkendu se konalo poslední kolo 3. ligy žen. Dle rozpisu jsme měly první sobotní zápas od 8:30 ve Dvoře Králové nad Labem, takže jsme vyrazily už v pátek večer. Došly jsme si na dobrou večeři, naplánovaly taktiku a ubytovaly se asi tři minuty od hřiště. Naši skupinu tvořily Storms Řepy B, Trnava a Eagles B. Cíle byly zhruba následující – Řepy porazit, Trnavu potrápit a s Eagles si to užít. Do studeného rána jsme dostaly nové týmové kulichy, které pro nás vlastnoručně uháčkovala Lenka Nedvědová.

S hlavou v teple (jako v těch čepicích, ale jinak to bylo s chladnou hlavou – myšleno s klidem samozřejmě :-)) jsme se vrhly na Storms Řepy B. Už od začátku bylo jasné, že jsme na zápas dobře připravené a nic jsme nenechaly náhodě. Nastoupily jsme v klasické sestavě, vyvarovaly se zbytečných chyb v poli a na rozdíl od minulých zápasů nám šla i pálka. Podtrženo sečteno – zahřála nás výhra 6:4!

12067902_10205524782576024_1569104044_n

Čekala nás pauza mezi zápasy, tak jsme si daly čajíka a výbornou snídani ve formě koláčků a muffinů, kterou pro nás připravila (jako vlastně už tradičně) Jíťa Zdvíhalová. V dalším zápasu proti Trnavě konečně vysvitlo sluníčko a začalo být aspoň trochu teplo. Dlouho jsme se držely, ale bohužel jsme se v útoku nedokázaly dostatečně prosadit. Nemáme se za co stydět, ale výsledek 2:10 prozrazuje, že soupeř byl lepší.

Poslední sobotní zápas byl proti Eagles B, které představovaly favoritky skupiny. A v jakém jiném zápase máme zkoušet nové taktiky a postavení, než v tom s jasným výsledkem. Už v pátek jsme seznámily našeho trenéra Jirku George Zdvíhala s naší představou. Plán byl ten, že polovina z nás bude stát na pozici, které chce, ale normálně jí tak moc nehraje. Trenér se toho nezalekl a proházel jako bonus i všechny ostatní. Nejdůležitější a já bych řekla nejodvážnější změna, proběhla na nadhozu. O tento post si poprosila sama Dana Miky Taussigová. Myslím, že nikdo z nás si nedokázal představit, jak to Miky půjde. Všichni jsme ji ale fandily a hodlaly ji maximálně podpořit. A Miky se rozhodně neztrapnila! Na prkně byla jako doma a soupeřky rozhodně potrápila. Svým výkonem si zasloužila titul nejužitečnějšího hráče a raduje se z celého odházeného zápasu. Dlouho jsme s Eagles B hrály vyrovnaně a před poslední směnou jsme dokonce vedly 5:4. To nám ale bohužel na konci zápasu uteklo a inkasovaly jsme prohru 5:14. I tak jsme si ale tenhle zápas opravdu užily!

Na závěr těsná výhra nad Spectrem

Nedělní zápasy jsme měly opět ve Dvoře Králové nad Labem a naštěstí až od půl jedenácté. Sobotní večer jsme si tedy trochu protáhly a opravdu užily. (Bližší info o večeru vám ráda poskytne paní inženýrka Broňa). Vzhledem k tomu, že nebyly zveřejněny výsledky ostatních skupin, čekalo nás ráno překvapení, kdo budou naše soupeřky. První se nám postavily Joudrs C. Tento zápas bohužel vyšel lépe Joudrs. Hra to byla vyrovnaná, nakonec se ale radovaly Joudrs z výsledku 4:2.

Poslední zápas nás tedy čekal proti Spectru. Za celou sezónu už jsme se s nimi několikrát potkaly a zatím se nám podařilo jepokaždé porazit. Nešlo si nevšimnout, že i ony trénovaly nějaké nové postavení v poli. To se jim ale zatím moc neosvědčilo, protože hned v úvodu jsme jim – zřejmě i díky tomu – nadělily pět bodů. Do dalších směn vsadily na klasičtější rozestavění a bylo vidět, že to nehodlají jen tak vzdát. Jenomže Dana Dejna Hrabáková byla celý víkend na pálce naprosto skvělá a v posledním zápase to nebylo jinak. Do toho si Katka Kač Mrázová potrénovala krásné ulejvky a tak se další body jen sypaly. Pohodový zápas přerušil až úraz Marušky Archmanové, kterou srazila k zemi rozeběhlá soupeřka. Pohled to opravdu nebyl hezký a tak ho popisovat nebudu. Každopádně, Maruška už dál hrát nemohla. Celá ta situace nás všechny otřásla a soupeřky nám ještě nasázely pár bodů. Vše jsme ale udržely a poslední zápas letošní sezóny jsme vyhrály 8:7.

12088107_1675306096083653_2580758390414718175_n

Z víkendu jsme odjely s jedenáctým místem. V celkovém pořadí 3. ligy bereme dvanácté místo. Maruška bude v pořádku a další víkend už chce zase hrát! Před zimou se ještě představíme na Interpoháru v Sezimově Ústí. Pak už budeme poctivě trénovat na další sezónu.