Béčko ve druhé sezóně

17.10.2017

Rezervní tým Pikes letos odehrál druhou sezónu. Spousta nováčků, střídavé úspěchy i neúspěchy a shrnutí dosavadní části sezóny i další naše plány v blízké budoucnosti.

Rezervní tým Pikes letos již druhým rokem působí v 2. třídě pražského přeboru mužů. Vzhledem ke stále probíhající náborové kampani jsme zahájili sezónu v dostatečném počtu zhruba patnácti hráčů. Díky tomu jsme nezažili zápas s nedostatkem účastníků, jenž nás sužoval loňský podzim.

Kromě nováčků, kteří prošli první zimní přípravou v tělocvičně (Mikoláš Orlický a Filip Skřivánek) se k týmu připojil i zkušený rozhodčí a univerzální hráč Matouš Novák a kostelecký benjamínek týmu Martin Simon. Zbytek týmu pak tvoří softballisté s minimálně loňskou, nebo víceletou zkušeností. Na nadhozu tým doplňují jinak áčkoví ranaři Luboš Kašpárek a Jindřich Dudek.

Jarní část

První zápas jsme odehráli na Krči proti Vlašimi a rozdíl v zimní přípravě, respektive její absenci byl znatelný – béčko si připsalo první vítězství rozdílem po šesté směně. Po relativně jednoduché výhře přišla studená sprcha v podobě dvou drtivých porážek od zkušených PV-B, pro které je 2. třída letos přestupní stanicí a radotínských mladíků vedených bývalým reprezentantem Mudrou. Zejména druhá porážka nás mrzela.

Do zápasu s Kotlářkou C jsme tak nastoupili v plné výkonnostní sestavě a po velmi slušném výkonu a zaváhání soupeře při střídání nadhazovačů srovnali bilanci výher a proher na 2:2. Hned následující den jsme hráli proti veteránům z Čerčan a i v uvolněnější sestavě s pár experimenty v poli se nám podařilo urvat další výhru.

Druhý zápas proti Vlašimi jsme pokořili jeden z klubových rekordů. Běhěm utkání jsme nabrali uspokojivý náskok a tak si odbyl svojí premiéru na nadhazovacím prkně náš kapitán Pepa Klokan. Výsledek byl přibližně takový, jaký se dal od prvního ostrého startu čekat – mety zdarma, odpaly a to vše proložené pár chybami lehce ukolébané obrany. Naštěstí pálka byla stále slušná a dostačující náskok jsme udželi až do konce více než tříhodinového maratonu. Výsledek 41:31 hovoří za vše.

Odveta v Radotíně se nám opět nepovedla, i když tentokrát byl výkon o něco uspokojivější. Během letní přestávky se na naše tréninky přišla podívat řada zájemců a někteří s námi i zůstali a absolvovali třeba i soustředění a Interpohár v Chomutově. K týmu se připojili Lukáš Valla, Tomáš Lášek, kanaďan Derek O’Brien, Milan Žižka a Petr Šuták. Zapojit takové množství nováčků do hry je již celkem výzva.

Podzim

Podzimní část jsme nezahájili šťastně. Tým PV-B do utkání nasadil prakticky slabší druholigovou sestavu a dopadli jsme strašně. Oficiálně zapsaný výsledek je 18:0, zapisovatel to vzdal za stavu 28:1 a body jsme ještě dostali. Prohru jsme ale vzhledem k rozdílné váhové kategorii soupeře moc neřešili.

Zápas proti Podolí se kryl se zápasem oslabeného áčka, na který odjelo i 5 nejzkušenějších hráčů. Díky již zmiňovanému dostatečnému množství spoluhráčů jsme díry s přehledem zaplnili a odehráli velmi svižný zápas s minimem chyb na obou stranách. Za necelou hodinu a půl bylo hotovo a prohru 6:4 jsme vzhledem k okolnostem hodnotili jako mírný úspěch.

Poslední dosavadní zápas se konal na Tempu proti Čerčanům. Vypuštěný začátek nás donutil přeskládat útok a zabrat v plné síle. Skóre jsme otočili až v poslední směně, která se odehrála díky souhlasu rozhodčího i soupeře – tma už byla slušná. Gentlemanům z Čerčan tímto děkujeme.

Co nás čeká

Po téměř měsíční pauze nás čekají poslední dva letošní zápasy proti velmi vyrovnaným soupeřům – Kotlářce C ve středu 18.10. a Podolí týden poté. Oba zápasy budou pod světly na Krči, což bude pro většinu hráčů novinka na kterou se těšíme. Snad nalákáme i vás. 


Kompletní statistiky ještě nejsou hotové a na shrnutí sezóny je čas. Z hlavy bych řekl, že kromě již zmiňovaných áčkařů se daří zejména nepostradatelnému Luboši Jindřichovi jak na pálce, tak na postu catchera. Dobrou pálku má i srdcař Petr “Jamajka” Říha a Radek Mezuláník. Zejména na podzim se zmiňovaní hráči podívali i několikrát do áčka. Precizní hrou v poli i celkovým přístupem pak překvapil Filip Skřivánek.

Nováčci vypadají slibně, nadšení jim nechybí a tak věřím, že vydrží i nepopulární zimní přípravu a na jaře zaútočíme na prvenství v soutěži.