Chomutovské soustředění bylo opět super

31.8.2016

Autor: Josef Klokan

Někteří z nás na soustředění do Chomutova vyrazili už v pátek odpoledne, abychom nemuseli v sobotu vstávat brzo. Dorazili jsme na hřiště něco před osmou hodinou, kde na nás už čekala Jíťa i s večeří, postavili jsme stany a šli se najíst. Po večeři se k nám připojilo pár hráčů z Chomutova, kterým skončil trénink a také Jirka, který nás celé soustředění trénoval. Ti nejvytrvalejší z nás šli spát až kolem třetí hodiny ranní i přesto však všichni ráno na trénink vstali včas.

Během sobotní snídaně přijelo dalších pár štik. Po snídani následoval první trénink zaměřený hlavně na vnitřní pole a běh po metách. Po obědě nás čekala teoretická hodinka s Čéčou, který nám vysvětlil, proč a jak se píše zápis, což jsme si chvíli na to vyzkoušeli při zápasu Chomutov – Most. Když se uvolnilo hřiště, čekal nás pálkařský trénink a po něm večeře. Večer se odehrával v podobném duchu jako ten předchozí.

V neděli ráno jsme trénovali různé herní situace. Po obědě nás čekal trénink běhu po metách a zadní pole, k večeru následoval opět pálkařský trénink. Po večeři jsme se rozloučili s těmi, co museli kvůli práci ze soustředění odjet (zároveň ale přijely další štiky, takže jsme zůstali ve stejném počtu) a pokračovali jsme ve večerní rutině tzn. pingpong, karty atp…

V pondělí jsme měli trochu teorie, učili jsme se cvičení, které můžeme dělat na tréninku nebo před zápasy a zas jsme pálili. Poslední den nám Jirka ukazoval jak správně hrát první metu a trénink jsme zakončili slajdováním na mokrém trávníku. Tedy jen dobrovolníci, kterým zbyla energie, jelikož té po tom náročném soustředění už mnoho nebylo. Já jsem si soustředění moc užil, bavil jsem se, naučil jsem se spoustu nových věcí a už se těším, až je budu moci použít v zápasech.

Na závěr bych tedy chtěl poděkovat všem, kteří se na soustředění podíleli a to hlavně Jítě, Jirkovi a Čéčovi.