Cink, cink, zní naše zlato

14.5.2019

Kladno pořádalo další kolo 3. ligy a my se těšily na mnohem kratší cestu než naposledy do Kunovic.  Stejně jako minule na nás čekaly tři týmy soupeřek a stejný herní systém. Ten zhatilo až počasí. Kvůli dešti se za celý víkend odehrály pouze vzájemné zápasy a z nich se určilo pořadí. Zdá se, že v Kunovicích jsme se rozehrály a teď už se nám bude zase dařit. Z Kladna jsme totiž přivezly zlato!

Autor: Markéta Jindřichová

První zápas proti domácímu Kladnu jsme si pohlídaly od začátku do konce. Trenér George nám často vyčítá nezodpovědnost na pálce. Tentokrát ale neměl co vytknout! Nadhozy jsme si vybíraly a postupně přidávaly další a další body. Naši obranu držela pevně v rukou Johanka na nadhozu, a když se párkrát podařilo soupeřkám odpálit, pole zahrálo v klidu out. Výsledek 8:2 jsme stihly zapsat ještě před příchodem deště.

Zatímco jsme se občerstvovaly v nedaleké restauraci, venku začínalo pomalu ale jistě pršet. George, který byl v dalším zápase rozhodčím, zápas ale nepřerušil a rozpis tak pokračoval podle plánu. Náš druhý zápas proti Blondies České Budějovice začal vcelku rychlým sledem. Obrana se střídala s útokem po pár nadhozech, a ani jedna strana nedovolila žádnou velkou rozehru. I tak jsme dokázaly dotlačit dva body a dostat se tím do vedení. Jediný odpal soupeřek do zadního pole ale skóre vyrovnal. A to bylo vše. Začala obrovská průtrž a na hřišti se začaly rychle tvořit velké louže. Bylo jasné, že v sobotu už se hrát nebude.

Neděle hru naštěstí dovolila, ale musel se upravit rozpis. Rozhodlo se o odehrání pouze vzájemných zápasů a z nich určení vítěze. Zápas s Blondies pokračoval tam, kde skončil a my jsme si ho už pohlídaly. Velkou zásluhu na tom má Johanka, která si připisovala jedno SO za druhým. My naopak přidaly další tři body a radovaly se z výhry 5:2.

Posledním naším soupeřem bylo Tempo, kterému na neděli přijela čerstvá nadhazovačka. Na tu jsme se sice dokázaly chytit, ale všechny odpaly létaly soupeřkám přímo do rukavic. My na nadhozu střídaly Marušku s Eliškou, které házely skvěle, a o výsledek jsme se praly. Nakonec jsme se ale musely smířit s prohrou 1:4.

I s jednou prohrou jsme z víkendu odjely jako nejlepší! Vyhraný turnaj jsme si rády zapsaly a budeme se snažit nepolevit ani v dalších zápasech. Ten další nás čeká už za čtrnáct dní v Neratovicích. Že to není daleko? Není! Tak přijďte fandit!