Co dělat bez kouče? Bojovat!

7.9.2017

Třetí místo. To už jste všichni určitě četli na FB. Odehrály jsme poslední skupinové zápasy ve třetí lize a domů si odvezly bronzové medaile. Z jednoho turnaje jsme jely domů nabručené, že jsme čtvrté, jindy jsme jely domů spokojené, že jsme čtvrté. Jak to bylo tentokrát, když nás ještě v sobotu porážela Hluboká, se kterou jsme nikdy neprohrály?

Autor: Markéta Bakičová

Plzeň, která měla pořádat tento čtvrtý turnaj, z celé ligy nakonec vycouvala a na poslední chvíli se tak hledal nový pořadatel. Miners Kladno (ač už jeden turnaj hostilo) se úlohy pořádajícího týmu zhostilo a my byly rády, že jsme nemusely jet nikam daleko. Rozpis k nám opět nebyl přívětivý a první i poslední zápas byl náš.

Od začátku bylo jasné, že Spectrum bude zase zdržovat svými tie-breaky a my budeme hrát až do tmy. Navíc jsme s sebou poprvé neměly kouče George ani nejlepší nadhazovačku Jíťu.

Hned v prvním zápase proti Kladnu se ale moc nedařilo. Nedokázaly jsme se prosadit na pálce a z našich odpalů byly pouze jednoduché auty. Kladno se navíc na metách pohybovalo hezky mrštně a výsledek 0:9 věrně odráží dění na hřišti.

Přerušený zápas s Hlubokou jsme musely otáčet

V dalších čtyřech hodinách, které jsme měly mezi zápasy, jsme šly (kromě do restaurace) potrénovat pálku. Čéča, který nás v sobotu koučoval, dobře viděl, že to je naše slabina. Proti Jablonci už jsme se trochu probraly a dokázaly jsme skórovat. I tak byl Blesk ale nad naše síly a ze zápasu jsme odešly s prohrou 4:14.

Poslední zápas dne začal mnohem později, než měl a bylo jasné, že boj s Hlubokou bude pokračovat v neděli. S tímto soupeřem jsme dosud nikdy neprohrály a naposled jsme je navíc porazily rozdílem! Začátek utkání byl ale z naší strany dost nervózní.

Kromě snižující se viditelnosti jsme musely řešit i první skórování soupeřek. Naštěstí netrvalo dlouho a do hry jsme se dostaly. Podařilo se nám několikrát udělat tři rychlé auty a na pálce se nám začalo také dařit. Za stavu 2:3 byl ale zápas soupeřem přerušen pro špatnou viditelnost.

Nezbývalo než doufat, že náš rozjezd to nezastaví. V neděli jsme nastoupily do rozehraného zápasu pravou nohou a navázaly jsme na to, co jsme v sobotu začaly. Hluboké už jsme nedovolily žádné velké akce a došly si pro krásnou a důležitou výhru 7:5.

Odveta proti Kladnu se povedla i bez kouče

V neděli už s námi nebyl žádný kouč a bylo to čistě na nás. Naštěstí přijela Jíťa a tak si Miky s Maruškou mohly trochu odpočinout. Miky i Maruška v sobotu házely skvěle a zaslouží si velké DÍK! Stejně tak musíme pochválit Elišku Bártíkovou, která na svém prvním turnaji předváděla skvělé výkony v poli i na pálce.

Do zápasu proti Spectru jsme šly s dobrou náladou, vyhrát se nám ale nepodařilo. Zápas vypadal podobně jako všechny vzájemné v poslední době. Spectrum pomalu přidávalo body, až vyhrálo 10:4.

Proti Kladnu už to bylo all in. Zápas jsme chtěly vyhrát a rozhodly jsme se jít do toho aktivně a zodpovědně. Pořád jsme něco vymýšlely, kradly mety a a… prostě radost pohledět. Na Kladno to skvěle zabralo a krásnou akční hrou jsme si došly pro vítězství 12:5 a tím celkové třetí místo v turnaji.

Nyní máme před sebou poslední turnaj, kde budeme bojovat o celkové 7. až 13. místo. Držte nám palce stejně, jako je my budeme držet Spectru, Kladnu i Jablonci v bojích o 1. až 6 místo!