Hluboká a Ledenice: předposlední víkend 3. ligy žen

8.9.2016

Minulý pátek jsme vyrazily na poslední „holčičí“ hrací výlet mimo Prahu, a to na jih Čech do Hluboké n. Vltavou. Na výjezd se některé z nás těšily už jen kvůli areálu, kde jsme bydlely – krásný sportovní areál se softovým a baseballovým hřištěm, beachem, adventure minigolfem, trampolínama atd. Slibovaly jsme si, že krom softu samozřejmě vše vyzkoušíme, bohužel se nezadařilo, protože jsme díky náročnému dennímu i večernímu programu daly přednost spánku :-).

hluboka

Autor: Lucie Doležilová

Teď ale k samotnému víkendu. Polovina skupiny dorazila po drobném bloudění už v pátek večer, aby si zajistila kontakty v místním občerstvovacím zařízení a mohla v tom horku doplňovat tekutiny a ionty. V sobotu ráno dorazil zbytek týmu včetně naší nové posily Kláry (bývala hráčka z PV) a nejmladší posily Verunky (samozřejmě v týmovém dresu).

První zápas jsme hrály od 10 hod. se Spectrem. Samozřejmě jsme šly do zápasu s chutí vyhrát, ale neratovická sestava se ukázala jako silnější a dostaly nás poměrně velkým rozdílem 11:2. Od mateřských povinností si na devítku odskočila i Maki, která byla oporou týmu.

Druhý zápas nás čekal s vedoucím týmem naší ligové skupiny – Arrows Ostrava. Ostravské holky nás rozpálily hned ze začátku zápasu a trend udržely až do konce. Nám se bohužel nepovedlo je následovat a tak jsme byly poraženy vysoce 14:1. Poprvé do zápasu nastoupila na sedmičku nová posila Klára a předvedla několik moc hezkých zákroků v podobě chycených luftů.

Po dvou náročných zápasech v horkém počasí nás čekala delší pauza a půlhodinový přesun auty do areálu v Ledenicích, kde nás od 17:00 čekal poslední sobotní zápas s Kunovicemi. První polovina zápasu byla poměrně vyrovnaná – oba týmy dobře bránily i dávaly body. Pak ale přišel osudový okamžik, kdy Klára zastavila odpal na sedm a ve snaze hodit až domů udělala špatný pohyb a natrhla si své, již jednou operované, kolenní vazy. Museli jsme volat sanitku, která ji odvezla do „Budějic“, kam jsme si pro ní po zápase přijely. Těžko říct, jestli nás přerušení zápasu rozhodilo, každopádně do té chvíle vyrovnaný zápas se začal obracet v náš neprospěch a jedna jediná směna rozhodla o tom, že jsme zápas prohrály 6:11, i když jsme v jeho závěru ještě zabojovaly a nějaké body nahnaly.

Po horkém sobotním dni jsme v Hluboké zaskočily na zaslouženou večeři do stylové restaurace se šarmantním panem číšníkem, který některým zvedl náladu na zbytek víkendu, protože nás bez výjimky oslovoval „slečny“.:-)

V horké nedělní poledne začal náš poslední víkendový zápas s Blanskem.  Měly jsme velkou chuť vyhrát a většinu zápasu se nám to dařilo. Asi v polovině zápasu přišlo střídání Kač na postu catchera, protože si zranila ruku. Na její místo nastoupila Martina, která hezky odchytala zbytek hry. V průběhu zápasu jsme také vystřídaly všechny nadhazovačky, takže to holky z Blanska měly pestré. Bohužel se nám nepovedla poslední směna, kdy jsme dostaly rozhodující 4 body a zápas tak skončil 12:10 pro Blansko.

Z jihu Čech jsme si tak bohužel přivezly 4 prohry, ale už teď se těšíme na závěrečný ligový víkend v Praze (24.-25.9), kde si konečně zahrajeme i s dalšími týmy, ne jen pořád dokola se Spectrem, Blanskem a Arrows. Klárce přejeme brzké uzdravení a děkujeme jí za podporu, stejně jako Maki, Lubošovi a Verunce.