Holky začaly sezónu čtvrtým místem

10.5.2016

Zatímco kluci letos zápasí už od začátku dubna, my jsme si musely na svůj první turnaj počkat skoro o měsíc déle. Ale už ho máme taky za sebou. První turnaj 3. ligy jsme odehráli až v daleké Ostravě. A jak se nám dařilo? V sobotu víc, v neděli už tolik ne. Přečtěte si to ale hezky od začátku.

Autor: Martina Marešová

pikeszeny1

Tří a půl hodinová jízda vlakem utekla jak voda. Dobrou náladu v týmu podpořilo nejen skvělé jídlo, které nám fešný steward pravidelně nabízel, ale také fakt, že jsme na turnaj vyrazili v dostatečném počtu 11 hráček. Jelikož George musel zůstat jako coach u svého extraligového Chomutova, jeho místo bezchybně zastoupil Čéča (Petr Ševčík) a Svači (Petr Novotný). Pochvalu jistě zaslouží obě naše nové hráčky Evča Mošovská a Terka Mikolášová, které se nezalekly a i přes své (ne)zkušenosti s námi vyjely na svůj první softballový turnaj.

První zápas jsme hráli v sobotu od 12:00 a tak jsme si mohli dovolit ještě večer vyrazit do místního baru. Ráno jsme se úspěšně všichni sešli před kolejemi a přivolanými taxíky vyrazili na hřiště. Vzhledem k časové rezervě jsme se stihli podívat na část zápasů Spectra a Blanska a okouknout tak formu našich soupeřek. Se Spectrem jsme se nakonec tento víkend nepotkali, ale s Blanskem nás čekal úvodní zápas a prohra nepřipadala v úvahu. Novinkou oproti loňskému roku byla časově neomezená hra na klasických sedm směn. Hned první směnu jsme Blansku nasázeli šest bodů, které nás nakoply. Celý zápas jsme si vedení udržely až do výsledného stavu 14:10. Skoro celý zápas úspěšně odházela Miky a povedl se jí dokonce i strike out!

Na sluníčku nám trochu vyprahlo, tak byl Svači vyslán naší „nemocné“ Marušce pro vodu. Jaké překvapení, když se vrátil s nejdražší vodou, s jakou jsme se kdy asi na softballu setkali. Celých 90 korun za litr vody si vyžádala místní restaurace, která byla jediným místem, kam si sportovci v areálu Arrows mohli zajít pro občerstvení. Tento nedostatek snad bude do příštího turnaje v červnu napraven.

Druhý zápas proti družstvu Snails Kunovice B byl dlouho v naší režii. Motivací nám bylo možné první místo ve skupině, kterého jsme ještě nikdy předtím nedosáhli. Na pálce se nám dařilo a naopak Šneky jsme drželi většinu zápasu na uzdě. Do poslední směny jsme nastupovali za stavu 12:8 pro nás. Vítězství už bylo téměř na dosah, ale Kunovice ukázali svou sílu a díky dobrým odpalům začali získaný náskok stahovat. Jíťa Zdvíhalová nás však perfektně podržela a téměř infarktovou koncovku zápasu ukončila krásným strike outem s konečným výsledkem 15:13. Druhým vítězstvím jsme si zajistili první místo ve skupině a volno pro zbytek dne.

Jitka-ZdvíhalováddMísto medaile jen brambory

Neděle nám přinesla zásadní teplotní rozdíl a do zápasu s Ledenicemi B jsme v 9 hodin ráno nastupovali, když rtuť teploměru ukazovala sotva tři stupně. Důvod ke snažení nebyl o nic menší než účast ve finále. Do zápasu jsme ale nevstoupili zrovna nejlépe a Žraloci nám díky skvělé pálce a chybám catchera dali hned zpočátku několik důležitých bodů. Bohužel kombinace Dany Miky Taussigové na nadhozu a Marti Marešové na catcherovi nebyla úplně nejšťastnější a tak Miky po první směně vystřídala Jíťa. Ani výměna nadhozu nám nepomohla a společně jsme čelili prohře rozdílem ve třetí směně 3:14. Ze zápasu jsme odcházeli trochu rozladěné, ale věřili jsme, že se v příštím zápase rozcinkají i naše pálky a opět dokážeme porazit Kunovice, které také prohráli boj o finále s vítězkami celého turnaje Arrows Ostrava.

Jakmile si Kunovice chvilku oddychli, shrabalo se hřiště a přišel rozhodčí, mohl náš boj o třetí místo začít. Zápas to byl vyrovnaný. Přestože do zadního pole mnoho míčů nelétalo, na obou stranách se bodovalo od první směny. Jak se ale ukázalo, síly zůstaly více Šnekům. Nakonec tedy naše bilance skončila 1:1. Konečný stav utkání 8:14.

Z prvního letošního turnaje si tedy odvážíme krásné čtvrté místo po dvou výhrách a dvou prohrách. Oproti loňsku se obrátila naše statistika, kdy jsme vyhrávali nedělní zápasy, ale ty sobotní prohrávali. Udržíme tento trend a přidáme v nedělních zápasech tak, abychom se umístili na bedně? Soupeřky známe, ze západní divize jsme tento turnaj nehráli pouze se Spectrem a Arrows, a jelikož se každý turnaj budeme potkávat vždy se stejnými soupeřkami, věříme, že na vítězství máme se všemi týmy.