Holky zakončily sezonu 9. místem

30.9.2016

Konečně zápasy v Praze a konečně nové soupeřky. To pro nás znamenalo poslední kolo 3. ligy žen, které se odehrálo na hřišti Joudrs. Naše soupeřky byly tentokrát Hluboká S&B club, Patriots Liberec a Slavia VŠ Plzeň. Už žádná Ostrava či Ledenice, které jsme potkávaly celý rok, kvůli rozdělení ligy do dvou skupin. A tak jsme se těšily. Naše celoroční výkony nás sice poslaly pouze do bojů od sedmého místa, na druhou stranu nás čekaly vyrovnanější soupeřky a na ty jsme si věřily. A jinak? Sluníčko svítilo, bylo teplo, hřiště krásné, rozhodčí spravedliví (protože rozhodčí má vždycky pravdu), občerstvení otevřené, fanoušci na tribuně, Robur na svém místě a my byly připravené.

soft029

Autor: Markéta Bakičová

Hned ráno proti Plzni bylo jasné, že nás čekají vyrovnané zápasy. Nikdo nechtěl dát nic zadarmo a zápas byl dlouho vyrovnaný. V jednu chvíli se Maruška začala na nadhozu trošku ztrácet, ale kouč Čéča to viděl a hned si vzal time. To už přiběhl k Marušce Michal a pošeptal jí do ouška nějaké zaklínadlo (upřímně netuším, co jí řekl, ale pomohlo to). Najednou to krásně šlo a soupeřky se nestačily divit. Ještě to ale chtělo prosadit se i na pálce. Toho se ujala Martina, která krásně poslala míček do zadního pole mezi polařky. Ty se tam sice seběhly a jedna dokonce míček chytila, pak už se ale kácela jedna slečna přes druhou a míček byl rázem na zemi (No, hádáte správně, ani jedna si nekřičela). Naštěstí se nic hrozného nestalo a mohlo se pokračovat dál. Nás tahle nehoda nerozhodila a došly jsme si pro krásnou a důležitou výhru 11:6.

Proti Liberci jsme bohužel opět najely na naše staré zvyky a pálily jsme soupeřkám přímo do rukavic. Ale jak říká trenér George – To je prostě smůla. A s tím se vyhrát nedá. Prohra 7:9 není žádná tragédie, ale s naší pálkou to lépe dopadnout nemohlo. Liberec hrál dobře a vyhrát si zasloužil.
To už se ale vedle na hřišti hrálo Semifinále Extraligy a tak jsme se šly rychle podívat a okouknout taktiku.Večerní zápas proti Hluboké byl opět velmi vyrovnaný. My ale použily triky, co jsme viděly v extralize a to nám pomohlo k vítězství. Výsledek 12:8 pro nás znamenal postup z druhého místa ve skupině.

Neděle začala bojem proti Blansku. Ty známe dobře. Celý rok jsme proti nim hrály a víme, že s nimi umíme vyhrát, ale i prohrát. Bojovaly jsme od začátku až do konce. Michalova kouzelná formule k Marušce už nezabrala tak jako den před tím a bohužel jsme se nevyvarovaly chyb v poli. Najednou jsme prohrávaly 0:3 a ne a ne to změnit. Nakonec jsme se ale prosadily i my a v páté směně se nám podařilo vyrovnat na 4:4. Stačilo už jen udržet Blansko bez bodu a protáhnout hru do tie breaku. Bohužel se nám hned na začátku dostala soupeřka až na třetí metu a tak jsme ji tam prostě musely udržet. S jednou pálkařkou jsme si ještě poradily, pak se ale další prosadila a my už nedokázaly zabránit doběhu a tím těžké porážce 4:5. Tahle prohra nás posunula alespoň do bojů o třetí místo a to jsme chtěly rozhodně vyhrát!

soft013

Zase Liberec. V sobotu jsme s nimi prohrály, ale ne zas tak moc. Tak teď jsme chtěly vážně vyhrát. Jako vždycky jsme do toho šly naplno. A najednou jsme prohrávaly 2:8. Vyměnily jsme na nadhozu Marušku s Miky a trochu promíchaly pole. Prohrávaly jsme 2:10. Soupeřky už musely také měnit nadhazovačku a tak nervy pracovaly na obou stranách. Tak jsme taky ještě vyměnily nadhoz a na prkno se postavila Jitka. Pak už se nám ale začalo dařit obsazovat mety a už to byl jen krok od bodů. To odstartovala Terka (letošní nová posila), která svým krásným odpalem poslala domů první body, a od té chvíle už to bylo jen lepší. (Vězte, že tohle všechno se událo v prvních dvou směnách). Začaly jsme sypat body jeden za druhým. Soupeř ještě vyměnil znovu nadhoz, ale to už jim nepomohlo. Všem připadala tahle směna nekonečně dlouhá. Až na Jitku. Ta se rozhodla, že si dá na pálce alespoň šest foul ballů, a ještě unaví jejich poslední nadhazovačku. Pak už byla hra plně v naší režii. Soupeřkám už jsme nedovolily nic a v páté směně jsme došly pro výhru rozdílem 20:10. A 3. (rozuměj celkově 9.) místo bylo naše!

Děkujeme fanouškům i zraněným fanynkám z našeho týmu. Díky patří Georgovi, Čéčovi, Svačimu, Michalovi, Kláře… a všem. A díky i Íře, která s námi byla od začátku Pikes, ale teď už nás bude sledovat jen z Itálie, svého nového domova.