Hurá, Miky nedala homerun

16.5.2018

Na první ligový zápas sezóny jsme se s holkami moc těšili. Přípravný zápas s Joudrs C nedopadl úplně nejlépe, ale hra venku nás pořádně navnadila. Do Kladna jsme vyrazili v sobotu 12. května na letošní první ligový víkend.

Autor: Martina Marešová

Hned první zápas na nás vyšel domácí tým Kladno B. Ten jsme poznali už na halovém turnaji v únoru, a tak jsme věděli, že to bude hratelný soupeř. Počasí nám přálo a s ním panovala dobrá nálada. Od první směny jsme se na pálce soustředili a body přibývaly. Na nadhozu celý zápas vydržela Eliška a šlo jí to skvěle! Pole drželo kladenské pálky na uzdě a dotáhli jsme tak zápas do vítězného konce 9:2.

Druhý zápas s Blondies České Budějovice byl více vyrovnaný, přesto jsme měli v zápase většinu času navrch. Ke konci hracího času jsme vedli 9:6 a čekala nás poslední obrana. První out jsme zahráli rychle, pak ale Blondies naplnili mety a přišel nechycený odpal do zadního pole, který rozpoutal ďáblovo kolečko. 6 „éček“ v řadě znamenalo 4 body navíc a místo klidného konce zápasu pěkné drama. V dohrávce jsme se však už neprosadili a museli jsme se smířit s hořkou prohrou.

Třetím zápasem proti Tempu B jsme si chtěli spravit chuť. Na první nasazenou nadhazovačku jsme se od začátku chytli a dobře pálili. Holky z Tempa taky dobře pálili, ale častěji přímo do rukavic. Zkusili na nás vyměnit nadhoz, ale ani rychlejší balony nám nedělaly problém. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce 11:5 a jeli domů. 2 výhry, a stav ostatních zápasů soupeřek, pro nás znamenal sobotní 2. místo a nástup do zápasu v neděli v 9 hodin proti třetímu Kladnu.

Ranní zápas byl po sobotních hrách velmi náročný. Únava byla znát a první dvě směny nám utekly. Kladenské holky se asi lépe vyspaly a na pálce nám do pole posílaly jeden míč za druhým. My se už bohužel nechytli a zápas prohráli 15:8.

K naší smůle nás tato prohra poslala do bojů pouze o 3. místo. Na soupeřky jsme si museli počkat. V zápasu Blondies a Tempa na tom bylo lépe pražské uskupení děvčat.

Poslední víkendový zápas mohl být pěkná odveta sobotní prohry. Na catchera se posadila nová posila Péťa a odváděla skvělou práci. Na pálce to taky šlapalo, ale bohužel i přes obsazené mety se body nedařilo tolik přidávat. Miky předvedla nádherný odpal k plotu. Naštěstí pro nás to nebyl homerun, protože ten až přiletí, Miky prý pověsí kopačky na hřebík. Holky z Blondies měly pár tvrdých hitů a postupně každou směnu přidávaly důležité body. A přesto, že jsme se snažili, už se nám nepodařilo výhru urvat.

Z neděle si vezeme domů 2 prohry a konečné 4. místo, ale i tak jsme s průběhem celého turnaje spokojené. Největší úspěch pro nás bylo, že jsme v útoku napálili dohromady přes 35 bodů, což se nám dosud nepodařilo. Všechna děvčata se skvěle prosazovala na pálce a i naše další nová posila Anička, zaznamenala několik odpalů. Pár prvních jarních „SO“ taky padlo, ale z toho si hlavu neděláme, a těšíme se na další ligový víkend na Tempu.