I holky umí homeruny

27.6.2018

Hluboká nad Vltavou hostila další turnaj 3. ligy žen. Kromě nás, Štiček, přijelo Tempo Praha a Blondies České Budějovice.  Celkem čtyři týmy znamenaly sobotní boje o umístění ve skupině a v neděli potom o finále. My navíc obhajovaly 1. místo z pražského turnaje! Výsledky v této lize jsou ale pořád jako na houpačce, takže předem nebylo rozhodně nic jasné. Napovíme ale, že často prohráváme, protože se neprosadíme na pálce. Tentokrát nám pálka ale šlapala ;-). Po víkendu se chlubíme celkem třemi běžeckými homeruny a nespočtem třímetových odpalů!

Autor: Markéta Bakičová

Prvním soupeřem bylo Tempo, které hned od začátku bojovalo s počtem svých hráček. Na lavičce jim nikdo nezbyl a čekal je celý víkend. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a došli si pro zaslouženou výhru 9:4. Jako vždy jsme se nevyvarovali nějakých chyb v poli, pálka nám ale poměrně šla.

Hned po úpravě hřiště nás čekal zápas proti Hluboké. Ty jsme viděli naposledy minulý rok. Věděli jsme, že loni moc nevyhrávali, ale taky, že ke konci sezóny se dost zlepšili. Věřili jsme si na ně i teď. Úvod do zápasu se nám ale úplně nepovedl. Hluboká nám za chvilku dokázala nasázet pár bodů a naše chyby v obraně nás dostaly do problémů. Naštěstí nám začala fungovat pálka a Markéta Maki Bakičová tříbodovým běžeckým homerunem vyrovnala. Holky přidaly další krásné odpaly a nakonec jsme si došli pro výhru. Skóre 7:6 ale poukazuje na to, že to rozhodně nebyl jednoduchý zápas.

Do večera jsme si počkali na zápas proti Blondies. Věděli jsme, že to je nejtěžší soupeř, ale už jsme je loni dokázali porazit, takže ani tady nebylo předem nic jasné. Od začátku jsme hráli takový svůj standart. Občas zbytečné chyby v poli, ale pálka nám šla čím dál tím líp. Zápas došel až do tiebreaku, tam už jsme se ale nedokázali prosadit. S prohrou 8:7 jsme se ale smířili a šli se po dlouhém dni najíst a napít.

V neděli ráno na nás opět čekalo Tempo, kterému navíc už přijely posily. Nepřipustili jsme ale žádné velké drama a navázali na kvalitní pálku z předešlého dne. Z běžeckého homerunu se po zápase navíc radovala Lenka Nedvědová! Výhra 11:6 nás posunula do finále, kde nás čekala odveta s Blondies.

Trenér George nás před zápasem ještě nabádal, ať se vyhneme Čertovu kolečku a radši po dvou chybách už neházíme. Asi nás už zná. Hned první finálová směna ale ukázala, že máme rozhodně šanci na výhru. Již v úvodu jsme se dokázali prosadit na pálce a naopak udržet útok soupeřek. Už druhá směna se ale nesla úplně v jiném duchu. Na pálce jsme se střídali jako na běžícím pásu a soupeř na náš útok nebyl schopen reagovat. Třetí víkendový běžecký homerun navíc přidala Katka Kač Mrázová! Když se Blondies podařilo udělat třetí out, prohrávali 13:3! Pálka nám ale šlapala i zbytek zápasu a došli jsme si k zasloužené výhře 17:10!

Z Hluboké jsme si přivezli 1. místo a trenér nešetřil chválou: „Super pálka! Je vidět, že to trénujete. Jen tak dál,“ neskrýval radost.  Nakonec nás potěšilo i uznání soupeřek. Už teď se těšíme na další turnaj. Věříme, že bude ve stejně pohodovém duchu jako tenhle. Čeká nás ale až v září a budeme muset dojet do Českých Budějovic. Snad se domů vrátíme zase se zlatem!