Interpohár jsme nevyhráli, víkend ale stál za to

22.5.2015

Pikes pořádali svůj první turnaj a jako organizátoři jednoznačně uspěli. Počasí i tentokrát stálo na naší straně a většina z účastníků překvapila svými výkony spíše pozitivně. V kontrastu s těmito klady byl herní projev našich mužů a vzácný paradox, kdy nás jediná prohra (navíc s pozdějším vítězem) v turnaji vyřadila z bojů o medaile.

V posledním týdnu před turnajem jsme měli napilno. Sezimáč a Mistrál odřekli svou účast a my museli na rychlo shánět 10. účastníka. Obavy jsme měli i z počasí, meteorologové se se svou víkendovou předpovědí ale naštěstí opět spletli. Už od sobotního rána bylo jasné, že slibovaná zima a déšť bohnický svatostánek obejdou velkým obloukem. Sobotní program tak mohl začít téměř přesně podle plánu.

Naše Štičky s novým maskotem Broňou začínaly proti chlapům Joudrs, kteří celý turnaj bojovali s nedostatkem hráčů, především pak nadhazovačů. Proto za ně nastoupila po vzájemné domluvě Jitka Zdvíhalová, naše ženy v obraně podpořil vypůjčený nadhazovač Fifoun z Bohemians. Útočně laděné utkání dospělo do tiebreaku, kde byli Joudrsáci o něco šťastnější. Hned následně muži splnili povinnost v podobě výhry nad SK Sever Brno. Moravský celek měl v kádru řadu žen a nepříliš jistý nadhoz.

Po jednozápasové přestávce přišel na řadu duel mužů s Černými Piraněmi, který se nakonec ukázal jako stěžejní. Těsný duel s překvapivě kvalitním soupeřem jsme nezvládli hlavně v závěru, prohru 4:2 jsme ale hodili rychle za hlavu. Ženy měly v sobotu na programu čtyři zápasy, což je opravdu hraniční porce. Proti silným Fulleros s Martinovu Vicenovou na prkně a týmem plným zkušených hráčů a hřáček se hrál poměrně vyrovnaný duel, který ale skončil vítězstvím favorita v poměru 7:2.

broňa

Hned poté opět hrály Štičky s Povalečem a připsaly si první vítězství na turnaji 13:10. Tato výhra byla důležitá vzhledem k nasazení do nedělních zápasů – čím kvalitnější soupeř, tím lépe.  Následovala dlouhá pauza, po níž už pod světly hrály oba naše týmy paralelně. Kardinálové Chlum sv. Máří naši muži rozsekali 17:1. A to přesto, že za ně házel nadhazovač Piraní, který nám dělal takové problémy dopoledne. Nám naopak pomohl Vojtěch Albrecht, který paralelně s Interpohárem o víkendu vedl extraligové Hrochy z Havlíčkova Brodu.

Mnohem napínavější to bylo na protějším hřišti, kde ženy rozehrály napínavou bitvu s VUT Brno. Skončilo to trochu vyhrocenou a těsnou porážkou 8:9. „Na začátku za nás házel Karel z Chomutova, toho pálili. Pak šla na prkno Maruška a byli v háji. Měli blbý kecy, že jsem si trošku připadala jak o přestávce ve škole,“ hodnotila Dana Taussigová. Těsný výsledek s pozdějším finalistou ale určitě potěší.

Nedělní zářez

Nedělní ráno nabídlo vzrušující souboj mužů s Pharaons Jindřichův Hradec. Říkalii jsme si, že je musíme porazit, abychom postoupili do semifinále. To jsme se ale spetli! Vydřená výhra v tiebreaku nám ale nakonec nebyla k ničemu. V ďáblově kolečku v naší skupině rozhodovalo skóre, a to hrálo v náš neprospěch. Místo semifinále nás tak čekal pouze tréninkový zápas s ženami. Byla to legrace, v níž skóre nebylo ani trochu důležité. Výsledek poslal chlapi proti po sobotním večeru rozloženým Fulleros, ženy pak proti SK Sever Brno.

jana

Zatímco chlapi si v zápase o ničem proti  Fulleros ve značně kombinované sestavě otevřeli střelnici a cestu za konečným pátým místem měli mimořádně snadnou, ženy čekal nervydrásající souboj o konečné sedmé místo. SK Sever Brno neměli kvalitní nadhoz, zato měli nadšené pálkařky a pálkaře, kteří neustále zaměstnávali štičí obranu. Rozhodnutí přišlo až v tiebreaku, a to díky neschopnosti střídajícího nadhazovače hodit strike. Výsledek 10:9 svědčí o tom, že se bylo na co koukat – odpalů i chyb a akcí na metách bylo požehnaně.

Jakub Švarc hodnotí pražské kolo Interpoháru: „Interpohár se mi líbil, protože jsem díky častým službám na hřišti viděl většinu zápasů. Mel jsem radost, že se vše dařilo z organizačního hlediska a taky že vyšlo počasí. Jedinou vadou na krase pro mě bylo, že jsme se nedokázali probít mezi trojku nejlepších a neuchvátit aspoň jeden pohár.“