Jitka Zdvíhalová: Není čtvrté místo jako čtvrté místo

2.7.2017

Před prázdninovou pauzou jsme ještě vyrazily na třetí turnaj 3. ligy žen. Hluboká nad Vltavou sice není zrovna za rohem, do krásného sportovního areálu se ale vždy těšíme. Většina z nás vyrazila už v pátek odpoledne, aby stihla ještě prohlídku zámku a města. Mezi zápasy jsme si našly čas ještě na koupaliště a hraní minigolfu. Softball pro nás byl ale samozřejmě na prvním místě! Minulý turnaj pro nás byl jedno velké zklamání. Dokázaly jsme se tentokrát poučit a ukázat co v nás je? Dokázaly! Nevěříte? Přečtěte si rozhovor s naší první nadhazovačkou Jíťou Zdvíhalovou.

Autor: Markéta Bakičová

Po minulém víkendu, který se nám opravdu nevyvedl, říkal kouč George, že se musíme poučit ze svých chyb. Myslíš, že to se povedlo?

Myslím, že ve větší části ano. Oproti minulému víkendu se to obrátilo o 180 °. Teď už jsme víc poslouchaly a byly jsme zodpovědnější. Myslím, že jsme se z toho minulého víkendu poučily.

Myslíš si, že to je ten důvod, proč nám to v sobotu tak šlo?

Já si myslím, že jo. Bylo to vidět v obou sobotních zápasech. Stejně jako minule se nadhazovačky soupeřek postupně unavily, a neházely tolik striky. Minule jsme jim to švihaly a byly z toho jednoduché auty. Teď jsme byly zodpovědné a nešvihaly jim to. Soupeřky se pak trošku rozložily a my jsme zůstaly psychicky nahoře.

Co si myslíš o zápase s Hlubokou, ve kterém se nám podařilo vyhrát rozdílem?

Já si myslím, že to byl super zápas! Sice víme, že jsou slabší, ale nikdy není dobré je podcenit. Od začátku jsme plnily signály, byly jsme zodpovědné a vůbec jsme je nepodcenily. Myslím si, že i díky tomu byl takový výsledek. Byla to skvělá hra a všechny jsme si to užily.

V dalším zápase jsme šly proti Jablonci. Myslíš si, že nám psychicky pomohl ten zápas s Hlubokou?

Určitě! Ono hodně pomůže, když máš první zápas vyhraný velkým rozdílem. Určitě jsme měly hlavu nahoře. Hlavně jsme měly velkou motivaci Jablonec porazit. Už jsme s Bleskem hrály počtvrté a třikrát jsme těsně prohrály. Opět jsme do toho šly zodpovědně a to se vyplatilo.

Co myslíš, že jsme udělaly jinak proti Blesku? Jak říkáš, čtyřikrát jsme proti nim hrály a vždycky jsme prohrály.

Myslím si, že to opravdu bylo kvůli tomu, že jsme plnily to, co říkal kouč Jirka. Nikdy proti nám, co si vzpomínám, neměnily nadhoz. Vždycky tam nechávaly jednu, protože my jsme jí to stále švihaly. Teď jsme se do toho pustily už od začátku a povedlo se nám to. Nasázely jsme nějaké body a viděly jsme, že to je reálné. Oni na nás pak vystřídaly tři nadhazovačky! Určitě to bylo tím, že jsme se fakt poučily a braly to zodpovědně.

V neděli ráno jsme hrály proti Budějovicím. To je těžký soupeř, ale asi také ne nehratelný. Myslíš si, že je můžeme porazit?

Já si myslím, že určitě. U Budějovic je těžký nadhoz od Aničky. Ona hází hezké svižné nadhozy, ale nemyslím si, že jsou nepalitelné. Je to trošku rychlejší, než jsme zvyklé, ale myslím si, že jsou určitě porazitelné. Byla škoda, že jsme dělaly docela chyby v poli. Jinak si myslím, že to bylo hratelné. Ten výsledek by byl nižší, kdyby nebylo tolik chyb. Myslím, že i na pálce to bylo lepší, že jsme na ni dnes pálily líp než dřív. Bohužel z toho nebyly hity, bylo to do rukavic. Myslím si, že příště už je můžeme porazit.

Poslední zápas byl proti Spectru, které umíme porazit. Dnes se to ale nepodařilo. Kde byla podle tebe chyba?

Teď byl chyba, podle mě, hodně v poli. Bylo tam hodně situací, ze kterých se měly zahrát auty a nezahrály. Potom se soupeřkám povedlo pár odpalů a díky tomu jsme dostaly body. Na druhou stanu my jsme jim pálili do rukavic a ony využily těch jednoduchých autů. My bohužel ne. Myslím, že se to prohrálo spíš na chyby než na pálku.

Co uděláme příště jinak, abychom Spectrum porazily?

Zkusíme se vyvarovat chyb. Já si myslím, že to bylo dobré i takhle. Ty chyby se stávají, někdy to sedne, někdy ne. Nepamatuju si, že by tam o víkendu byla nějaká mentální chyba. Když jsou to nechycené balóny, tak se z toho musíme poučit. Příště to chytíme a vyhrajeme!

Rozhovor s Georgem po minulém hracím víkendu nebyl vůbec pozitivní. Tentokrát jsme spokojené, ale stejně z toho je (jako minule) čtvrté místo. Jak to vnímáš?

To sice jo, ale není čtvrté místo jako čtvrté místo. Minule to čtvrté místo bylo, že jsme nevyhrály skoro nic, všechno bylo těsné a ani jsme si to neužívaly. Bylo to vyhrocené. Tento víkend jsme si to užily a atmosféra byla lepší. Na papíře to je sice stejné, ale pocitově je to úplně něco jiného. Teď nás to bavilo.

Chceš vyzdvihnout něčí výkon?

Chtěla bych pochválit Martinu Marešovou. Byla naším jediným catcherem a zvládla to skvěle. I poslední zápasy zvládla bez známek únavy. Navíc je u ní vidět velké zlepšení.

Jaká bude taktika na další turnaj v Plzni?

Myslím, že bude stejná jako teď. Myslím, že se to osvědčilo, takže by to chtělo takhle nechat. Pokud by nás soupeřky prokoukly, a jak říkal Jirka, že nás můžou prokouknout, tak se to dá vždycky změnit. Zatím je ale vidět, že se to osvědčilo a soupeřky to rozhodí. Takže zatím to necháme stejně.