Kapitán “áčka“ Kuba: S touhle partou bych hrál i druhou třídu

26.10.2017

Naše “áčko“ už má letošní sezónu také za sebou. V minulém roce se jim podařilo suverénně postoupit z Pražské první třídy mužů do Pražského přeboru. Cíl byl umístit se v polovině tabulky. Na jaře se ale příliš nedařilo a nevypadalo to vůbec dobře! Sestoupit ze soutěže nebo dostat se do baráže ale nepřipadalo v úvahu! Po prázdninách se kluci naštěstí hecli a začali vyhrávat. Sezónu si dokonce zakončili krásným vítězstvím nad Spectrem. Celkově brali šesté místo. Přečtěte si, jak celou sezónu hodnotí kapitán Jakub Švarc.

Autor: Markéta Bakičová

Jaké jsi očekával umístění v přeboru?

Před sezónou jsem věřil, že v polovině tabulky nakonec zakotvíme, ale upřímně po první polovině sezóny jsem začal mírně pochybovat.

Začátek sezóny se vám moc nevydařil. Čím vás soupeři překvapili?

Nedá se říct, že by nás něčím překvapili. My jsme se akorát nedokázali prosadit v útoku.

Jsou soupeři z přeboru o hodně lepší než v první třídě?

Jsou, ale to není žádný překvapení. Většina z nás už přebor hrála. Možná je to tím, že my jsme se moc herně neposunuli oproti první třídě. Chyby v poli jsou jedna věc, která se může stát v každym týmu, ale taková ta jistota to pak soupeři vrátit na útoku, to je možná ten rozdíl mezi náma a zkušenějšíma celkama v Pražském přeboru.

Báli jste se hodně, že znovu spadnete do první třídy?

Někdo se určitě bál. Já jsem se s tím ke konci už poměrně smiřoval :-). I když se to asi z pohledu kapitána moc nehodí, já tohle moc neřeším. S touhle bandou bych hrál klidně i druhou třídu. Vždycky pro mě bylo důležitější, s kým hraju, než na jaký úrovni.

Po prázdninách se konečně začalo dařit. Čím to bylo? Zamakali jste na něčem o prázdninách?

Kluci určitě makali! Já jsem teda na tréninky nechodil a taky to bylo znát. Obecně ta druhá půlka byla lepší. Už jsme věděli, do čeho jdeme. Ale tohle mi přijde vždycky hrozně individuální. Záleží na tom, v jaký náladě se tým sejde. A samozřejmě i v jaký sestavě, což leckdy platilo i pro soupeře.

Jaké to bylo nastupovat do posledních zápasů s tím, že ještě musíte vyhrát, abyste se vyhnuli aspoň baráži?

Vlastně docela v pohodě. Náš týmový matematik Svači mě (a určitě pár dalších lidí) utvrdil, že jsme už zachráněni. Možná to nám nakonec pomohlo, že jsme hráli uvolněně :-D.

Hodně se mluví o tragickém útoku v průběhu celého roku? Je to opravdu tak špatné?

Je. S nejhorším útokem v přeboru logicky nemůžeme myslet na nějaký vyšší pozice. A není to tím, že bychom neměli v týmu dobrý pálkaře, ale ti to neutáhnou sami. My slabší je musíme podpořit a to se bohužel letos moc nedařilo. Nevadí, když dostaneme v první směně pět bodů, ale důležitý je jim to v tý další vrátit!

Věřil jsi, že dokážete vyhrát poslední zápas proti Spectru? Čím to, že jste je dokázali porazit?

Přiznám se – nevěřil. Pomohlo nám, že na prkně nezačínal Kamil (Ryneš). Dali jsme pár důležitejch bodů a obrana, v čele s Michalem na nadhozu, hrála fakt dobře!