Lenka Nedvědová: Hlavní je chuť a zápal do hry

29.4.2015

Smíchejte dohromady zkušené softballistky a nováčky v poměru 1:1 a vyjde vám současný ženský tým Pikes Praha. Štiky se rozhodly doplnit kádr o hráčky, které ještě nedávno nevěděly o softballe vůbec nic. Po pár měsících tréninku nyní v zápasech třetí ligy nastupují proti mnohem ostřelenějším soupeřkám. „Bála jsem se, že něco pokazím nebo že mi to nepůjde, ale máme super tým a zkušené holky nám moc pomáhají,“ říká Lenka Nedvědová, která s kolektivním sportem začala ve 30 letech.

Lenko, jaký byl tvůj první turnaj třetí ligy?

Skvělý… Bála jsem se, že něco pokazím nebo že mi to nepůjde, ale máme super tým a zkušené holky nám moc pomáhají.. Byl to super zážitek a těším se na další.

Už jsi absolvovala Interpohár, kde hrají především mužské týmy. Dají se ty dva turnaje nějak srovnat?

Srovnávat se moc nedá. I když všude je dobrá atmosféra, tak přeci jen mezi ženami máme i šanci ukázat co v nás opravdu je, máme šanci pálit a vyhrávat. V Interpoháru se naopak dobře učí obrana..

Štiky mají v kádru řadu nových tváří. Nebála ses, jestli na takovou soutěž budete stačit?

Bála, a hodně. Jako jedna z nováčků jsem vůbec nevěděla, do čeho jdeme, neznala jsem naše soupeřky a neuměla si představit, jak budou zápasy vypadat. Ale jak jsme hned po prvním dni zjistily, tak na to máme!!

lenkaV čem je největší handicap holek, které mají za sebou jen „rychlokurs“? Vaše soupeřky často hrají odmala…

Největší asi na pálce a pak v taktice hry. Pálku nemáme ještě pořádně natrénovanou a nehrajeme žádné ulejvky, prostě se to snažíme trefit. V obraně je vidět, že máme ještě prostor pro zlepšení. Teď jsme rády, že víme, co dělat na své pozici. Na zkušených hráčkách je vidět, že mají zautomatizované, co se hraje a kam hned běžet. To nám ještě chybí.

Co byly nejčastější pokyny od kouče George?

Nezranit se, užít si to a pořádně to napálit.

Už jsi někdy hrála nějaký kolektivní sport?

Kolektivní sport jsem nikdy nedělala a musím uznat, že je to šílené, ale hezké. Sice se hodně bojím, že to ostatním pokazím, ale pak to společné povzbuzování a ten pocit, že společně vyhrajete… To se ani nedá popsat, jak je to skvělé.

Jsou softballová pravidla tak složitá, jak se to často říká?

Ta základní se dají zvládnout celkem rychle. Ale skoro při každém zápase se stalo něco, kde jsem vůbec nevěděla, proč se to tak zahrálo, rozhodlo.

Co by měla splňovat holka, která by chtěla hrát za Štiky?

Myslím, že hlavní je chuť a zápal do hry, pozitivní přístup, dobrá nálada. Ostatní se dá doučit – což doufám, že se doučím.

Chcete taky hrát za Pikes Praha? Ozvěte se nám na petr.sevc@gmail.com!