Luboš Kašpárek: Rvu to a lítá to tam samo

12.4.2016

Určitě to znáte: to si tak mlátíte do míčku v tělocvičně, a najednou za vámi přijde cizí trenér a nabídne vám angažmá v Extralize. Luboš Kašpárek, který do letošní sezony vstoupil v neskutečné formě na prkně i v pálkařském boxu, šanci prosadit se mezi elitu zvažoval a už má jasno…

Lubos_KasparekLuboši, měl jsi být nadhazovač do béčka. Teď po intenzivním prvním herním týdnu to ale vypadá, že jsi plnohodnotná nadhazovačská dvojka za Michalem Ficzou. Čekal jsi to?

Nečekal. Byla to pro mně už druhá zima, kterou jsem se věnoval nadhozu, a po té první nebyl výsledek nic moc. Tuhle zimu jsme se ale věnovali hodně házení na catchery, a to mi pomohlo. Teď hlavně házet a pokusit se na dvojce udržet, konkurence je velká J.

Přitom, upřímně, tvoje premiéra proti Brnu se úplně nepovedla. Jak si vysvětluješ, že ve všech startech potom to bylo o 100% lepší?

I přesto, že se nadhozu věnuju už dva roky, tak co se týká zápasů, jsem nadhazovač začátečník. Pár směn mi trvalo, než jsem se s touhle úlohou srovnal. Hodně mi taky pomohlo, že jsem si hned další zápas upravil prkno, díky čemuž se mi házelo o moc líp. Povzbudilo mě samozřejmě i vědomí, že za mnou stojí Michal, který to vezme, když se nedaří.

Snažíš se mířit, nebo to tam prostě pereš a padá to tam samo?

Spíš to rvu a lítá to tam samo. Na Interpoháru jsem se snažil mířit, ale úspěšnost bych odhadl tak na 30%. Pro pálkaře je to těžší, když ani já nevím, kam to poletí J

Vypadá to ale, že na 2 třídu by to mělo stačit bohatě…

Doufám, že bude. Ve 2. třídě letos začínáme s B-týmem a máme spoustu nováčků. Podle mě bude důležitější, aby se hrálo hodně situací a hodně se pálilo, než výhry samotné. Samozřejmě doufám, že i mě se podaří hodit nějaké SO. Osobně jsem na béčko hodně zvědavý a těším se na to!

Daří se ti i na pálce, v posledních dvou zápasech ses dokonce trefil za plot. Je to poctivou zimní přípravou?

Určitě je. Já nebyl s pálkou loni moc spokojený a chtěl jsem na tom přes zimu máknout. Je super, že se na Palmovce otevřela nová tělocvična JT´s Gym, kam jsme chodili navíc k našim dvěma pravidelným tréninkům týdně, takže jsem vlastně absolvoval 2 pálkařské tréninky týdně + jeden polařský. Když k tomu ještě přičtu celodenní pálkařské soustředění a turnaj v kryté hale, byla zimní příprava opravdu poctivá.12957559_10153986002986399_8005968690230326213_o

Na soustředění v JT´s Gym si tě všimnul radotínský trenér Pepa Duda a nabídl ti angažmá v Extralize. O co konkrétně šlo?

Pepa vedl naše soustřední a ve mě a ve Svačim viděl určitý potenciál. Nabídl nám, jestli nechceme zkusit trénovat s Radotínem a třeba za půl roku by se vidělo. Nabídka to byla samozřejmě zajímavá – zkusit si Extraligu by byla skvělá zkušenost. Přišlo to ale v nevhodnou chvíli – na konci zimní přípravy. A přestože by nám klub vyšel vstříc, necháváme to u ledu. Zatím ;).

Takže letos na pálce pomoct áčku do přeboru a na nadhozu béčku do 1. třídy?

To mám přesně v plánu. Chci teď házet, co nejvíc to půjde, jak 2. třída, tak Interpoháry. S áčkem nebereme nic jinýho než 1. místo a postup. Věřím že na to máme