Maruška Archmanová hodnotí 3. ligu

17.9.2015

Po prázdninové pauze Štičky opět nastoupily do zápasů 3. ligy. Ty se odehrály v areálu Eagles. Naši skupinu doplňovaly Eagles B a Blondies ČB. Eagles B byly ve skupině jasnými favority a výhrou 10:0 to jen potvrdily. Na Blondies ČB jsme si ale věřily. Bohužel prohra 0:1 nás sesunula z nedělních bojů o lepší pozice. První nedělní zápas proti SK Sedlčany rozhodl tie break, kde jsme dokázaly na rozdíl od soupeřek skórovat. Radostný výsledek 6:5! Posledním soupeřem bylo TJ Olympia Blansko, které jsme chtěly rozhodně porazit. Vyrovnaný a napínavý zápas jsme dokázaly v dohrávce zápasu vyhrát poměrem 10:9! Celkově se tedy těšíme z 9. místa. Proč se nám nepodařilo Blondies ČB porazit a jak probíhaly ostatní zápas? Na to jsem se ptala Marušky Archmanové.

Autor: Markéta Bakičová

První zápas byl proti sinějším Eagles B. S jakým očekáváním jsi do zápasu nastupovala?
Věděla jsem hned od začátku, že to bude těžký zápas a předpokládala jsem větší porážku, než skutečně byla. Nálada v týmu byla suprová a vůbec jsme se jich nezalekly.

marušJak hodnotíš výsledek 10:0?
Tento výsledek vůbec není ostuda. Bohužel soupeřky umisťovaly odpaly do děr. Naše obrana ale neudělala ani jednu chybu v poli, což se při softballu moc nestává. Bohužel se nám nepovedlo pořádně odpálit míč, proto jsme skončily bez bodu, ale určitě se nemusíme stydět za tuto hru.

Odpolední zápas proti Blondies ČB jsme chtěly vyhrát, ale nepodařilo se. V čem myslíš, že byly zásadní chyby?
Na Blondies jsme určitě měly. Možná také byla chyba naházené mety zdarma v 1. směně, ve které udělaly soupeřky jediný bod v utkání. Pak byla veliká smůla, že se nám nepovedlo propálit vnitřní pole. Měly jsme tvrdé odpaly, které převážně létaly přes nadhoz, kde je vychytala “Chobotnice“ Anička.

Jak hodnotíš práci nováčků?
Nemůžu jinak než nováčky moc pochválit. Ničeho se nebojí, nechají si poradit od zkušenějších hráček, učí se rychle a jsou všichni moc šikovní. Do hry jdou s úsměvem a bojovností a tak to má být. Je vidět, že je hra baví.

Jaká byla nálada v týmu po dvou sobotních prohrách?
Myslím si, že naprosto standardní, tedy velice pohodová. Máme jednu velkou výhodu, co některé týmy nemají, a to je, že držíme spolu. Když se něco někomu nepovede, neřveme na sebe a naopak se podržíme a neděláme mezi sebou dusno.

Proč si myslíš, že jsme nedokázaly bodovat?
Jak už jsem řekla, nepodařila se nám pálka. Nedokázaly jsme správně trefit a umístit míč do mezer a také jsme hodně pomáhaly nadhazovačkám, když jsme švihaly po ballech.

Věřila jsi týmu na výhry v nedělních zápasech?
V neděli jsme vždy vyhrávaly, takže jsem ve výhru věřila. I když vždy mi po první směně, kdy nám soupeřky nasypaly body, trochu zatrnulo. Po srovnání skóre už jsem ale ve výhru věřila. Prostě jsme to musely dát v obou zápasech.

V začátku zápasu se Sedlčany jsme prohrávaly 5:0. Jak si myslíš, že se nám podařilo vyrovnat?
Soupeř dělal mnoho chyb v obraně, čehož jsme musely využít a také využily. George měl dobře vymyšlenou strategii jak na ně a povedlo se.

Jak probíhal tie break se Sedlčany?
Určitě jsme všechny byly nervózní, ale nedovolily jsme soupeřkám doběhnout domů, což bylo hodně důležité. A potom samozřejmě Jirkova strategie po dlouhém timu sedlčanského útoku. Myslím, že metou zdarma pro jejich 4. pálkařku v lineupu, jsme jim vytřely zrak a zkazily tím jejich strategii, kterou tak dlouho vymýšleli. Potom Jíťa hodila SO, což byl 3. aut a my šly do útoku s tím, že prostě ten bod dáme.  A stačil na to jeden jediný start Íry, která poslala Elen domů. Radost z výhry byla úžasná!

Poslední zápas proti Blansku jsme odehrály v naprosto promíchaném postavení. Co si myslíš o tomto rozhodnutí trenéra?
Blansko je složené z poloviny hráček, se kterými jsme odehrály loňskou sezónu, takže je George chtěl překvapit, zastrašit a rozhodit. A ukázalo se, že i v takové sestavě umíme vyhrávat.

Jak podle tebe pracovalo naše pole v této sestavě?
Pracovalo se skvěle, dle mě se žádná z nás nebála postu, který nehraje a svou funkci na hřišti zvládla na jedničku. Lenka byla trochu vystrašená ze shorta, ale pak jí to hned přešlo.

Co říkáš výhře 10:9 a celkovému 9. místu?
Výhra 10:9 nad Blanskem nás určitě moc těší.  I když vývoj zápasu nevypadal moc slibně, podařilo se nám opět vyrovnat a v posledních směnách dát důležité body pro výhru. Moc děkuji Jítě, že zápas doházela. Jinak 9. místo hodnotím kladně. Škoda Blondies, že jsme neporazily, ale asi to tak mělo být. Nemáme se za co stydět.

Na čem si myslíš, že je třeba do příště zapracovat?
Jak říkal George. Určitě musíme zapracovat na pálce – ve výběru balonů a správném načasování. Musíme se odnaučit švihat po ballech a správně se časovat do ulejvek a odpalů. Potom věřím, že budeme pálit do děr a ne soupeřům do rukavic.