Muži Pikes nastoupí do 3. ligy

5.2.2018

Zatímco ženy Pikes už jsou ve 3. lize jako doma a pomalu se chystají na 2., muži letos nastoupí do 3. ligy poprvé. To jim nestačí, že hrají další dvě pražské soutěže? Asi ne. Co je vedlo k přihlášení se ještě do ligy, vysvětluje v rozhovoru předseda klubu Petr Ševčík. „Jsme natěšeni na každý zápas,“ říká Petr a rovnou plánuje postup do 2. ligy.

 

Autor: Markéta Bakičová

Proč se kluci Pikes rozhodli hrát 3. ligu?

Když jsme potřetí za sebou vyhráli Interpohár, nastal čas se ptát, co dál. V loňské sezóně pět našich kluků hostovalo do různých týmů v 2. lize, takže byla na místě i otázka, zda na 2. ligu nemáme jako celek Pikes. Zároveň se 3. liga hraje ve velmi podobném formátu turnajů přes víkend jako Interpohár, tak jsme se rozhodli, zkusit něco jiného a porvat se o postup do 2. ligy.

Myslíš, že je reálné postoupit do 2. ligy? Víte, jak hrají ostatní týmy?

Zhruba víme, jak ostatní hrají a určitě to reálné je. Čekají nás pěkné zápasy.

Víte, jestli mají i ostatní týmy ambice na 2. ligu?

Zda se budou chtít PV a Kunovice vrátit zpátky, znovu poskládaní kluci z Ostravy či mladší část Spectra a Mostu porvat o postup, to momentálně netuším.

Pražské soutěže hrajete na tým A a B. V jaké sestavě budete jezdit na ligu?

Celé “Áčko“, ke kterému se oproti loňsku přidá naplno Luboš Jindřich a Radek Mezuláník, ovšem mimo Hanse (Jan Jaroš), který víkendy nejezdí. Na Moravě máme rozjednanou ještě jednu posilu, tak uvidíme. A samozřejmě, když bude potřeba, sáhneme si do “Béčka“.

Nebojíš se, že se klukům nebude chtít jezdit na turnaje takové dálky?

Nemyslím si. Když jsme měli všichni kluci sezení nad tímhle tématem, tak jsme zhruba věděli, jak to bude, a nikdo nic nenamítal, ba naopak. Do všech lokalit vede přímý vlak, takže si myslím, že určitě zažijeme nějakou srandu.

Je obvyklé, aby hrál tým tolik soutěží a ještě jeho hráči hostovali v 2. lize?(Muži Pikes hrají 3. ligu, Pražský přebor, Pražskou 2. Třídu a Interpohár, pozn. aut.)

Letos nikdo hostovat nebude. Tím, že se kluci rozhodli hrát 3. ligu, nemůžou hrát i 2. ligu. To pravidla nedovolují. Jestli je obvyklé hrát tolik soutěží, nevím. Jak jsem kdysi říkal, v našem klubu jsme natěšeni na každý zápas, proto jsme byli vždy na všech Interpohárech. Může se stát, že letos tolik Interpohárů neobjedeme. Osobně si ale myslím, že část holek a kluků vždy něco poskládá.

Prozradíš, na co se můžeme těšit na Interpoháru, organizovaným naším týmem?

Tak jako každý rok podstupujeme mravenčí práci, abychom do Čech přitáhli co nejvíce zahraničních týmů. Jestli se nám to povede, zjistíme až v květnu. Ale mám radost, že se náš turnaj stává zaběhlým a zahraniční týmy se už hlásí samy.