Na druhý pokus to vyšlo. Pikes rozstříleli Bohemians

27.4.2015

Po nepříliš vyvedené premiéře s Joudrs, kterým jsme podlehli 7:1, jsme o týden později měli možnost skládat reparát proti Bohemians Praha. Proti stabilnímu účastníkovi 1. pražské třídy jsme si věřili na jasné vítězství a zejména díky skvělému vstupu do zápasu jsme klokany porazili rozdílem 12:2 po páté směně.

Bohemians jsou zkušený tým, který hraje spíše hlavou než silou. Protože už se ale potkáváme na hřištích delší dobu, věděli jsme, co čekat. Oba týmy přijely do Hostivaře s početným kádrem a Pikes nastoupili v silné sestavě hned od začátku. Domácí trochu překvapivě poslali do hry na začátek svůj druhý, pomalý nadhoz, který mimořádně sednul začátku štičího lineupu. Byly z toho hned zkraje čtyři doběhy. Marek Medek a Petr Novotný dokonce atakovali hranici homerunu, a možná doplatili na místní územní pravidla.

Zelenobílí měli v útoku problém prosadit se proti nadhozu Michala Ficzy. Sedm z devíti autů v prvních třech směnách byly právě strikeouty jednoho z nejlepších nadhazovačů v soutěži. Pikes přisypali další tři body v druhém inningu díky agresivnímu běhu po metách, následná nekoncentrovanost na pálce pak uchránila klokany od ještě větší pohromy. V půlce zápasu za stavu 7:0 přišla reakce na nepříznivý stav v podobě změny nadhozu.

max

Rychlejší pitcher Štiky držel pouze jednu směnu, pak přišla na řadu další série odpalů a chyb v poli, jež vyústila v další čtyři body na kontě hostů. Bohemians následně vsadili na krátkou hru, která je v jejich podání tradičně nebezpečná a vynesla jim v závěru duelu, který se blížil předčasnému konci kvůli rozdílu, alespoň dva body. To ale na odvrácení předčasného konce zápasu nestačilo. Pikes porazili Bohemians 12:2 a připisují si první letošní výhru, klokani museli skousnout už třetí porážku.

Lineup: 1. Marek Medek (SS), 2. Jakub Švarc (1B), 3. Pavel Hrdina (LF), od 5. Petr Říha, 4. Petr Novotný (C), 5. Jan Jaroš (3B), od 4. směny Martin Čeřovský, 6. Luboš Kašpárek (DP), 7. Max Náse (CF), 8. Jan Ševčík (2B), od 4. směny Petr Ševčík, 9. Ondřej Wolf (RF), od 5. směny Jan Kocáb, 10. Michal Ficza (FLEX)

1 2 3 4 5 R H E
Pikes 4 3 0 4 1 12 11 4
Bohemians 0 0 0 1 1 2 2 4