Odvetu zvládla lépe Bohemka, doplatili jsme na vlastní chyby

17.6.2015

Druhý zápas v sezoně proti Bohemians jsme nezvládli, a i s odstupem několika dnů se jistě zařadí mezi nejhorší výkony Pikes v letošní sezoně. Proti papírově slabšímu soupeři jsme nasadili méně zkušenou sestavu, která propadla zejména v obranné fázi. Chybovali jak nováčci, tak hráči, kteří na sebe měli vzít zodpovědnost.  Prohra 10:7 byla zasloužená, s 9 errory v jednom zápase se nevyhrává.

Zápas přitom nebyl špatně rozehraný. Důvěru na prkně dostal po několikazápasové pauze Lukáš Müller a nevedl si špatně. Svůj dominantní nadhoz padák vyměnil za stoupáky a šly mu výborně. Pikes se v dohrávce první směny ujali vedení 2:0, když využili nepříliš jisté spojky soupeře. Chyby se ale trestaly na obou stranách, a tak to bylo po třech směnách nerozhodně 4:4.

Zápas se lámal v šestém inningu, v němž Bohemians stáhli domů hned šest bodů. Po sérii chyb vnějšího i vnitřního pole, odpalů a passed ballů hosté otočili lineup a na prkně muselo dojít ke střídání za Michala Ficzu. Právě Michalova přítomnost na hřišti umožnila štikám závěrečné vzepětí, které v dohrávce šestky přineslo tři body. Po třech strikeoutech v 7. směně pak ale přišly i tři rychlé auty na druhé straně a drama se tak nekonalo.

Porážka 10:7 mrzí zejména kvůli strašlivému výkonu polařů. Kromě kvalitní práce obou nadhazovačů si pochvalu zaslouží ještě Max Náse, který na centru předvedl několik těžkých zákroků. V útoku se pak dařilo Janu Jarošovi – ten odpálil dva hity do vnějšího pole a sám doběhl pro dva body. V následujících trénincích je potřeba vrátit se k základním obranným drilům, aby bylo vůbec na čem stavět.

Lineup: 1. Max Náse (CF), 2. Jan Jaroš (SS), 3. Petr Ševčík (2B), 4. Pavel Hrdina (C), 5. Jakub Švarc (3B), 6. Jan Wolf (RF), od 6. inn Luboš Kašpárek, 7. Lukáš Müller (P), od 6. inn Michal Ficza, 8. Ondřej Kocáb (LF), od 6. inn Martin Čeřovský, 9. Petr Říha (1B).

 

1 2 3 4 5 6 7 R H E
Bohemians 0 2 2 0 0 6 0 10 4 5
Pikes 2 0 2 0 0 3 0 7 8 9