Pardubice: Místo perníku máme brambory

24.4.2015

Máme letos za sebou několik výher, stále ale čekáme na nějakou pořádnou. Když přijde na řadu vyrovnaná bitva, nedokážeme ji dotáhnout do konce. Tato smutná pravda se potvrdila na indoorové premiéře proti Mistrálu, v Kostelci ve finále proti Crows a nyní také na Perníkové chaloupce v Pardubicích. Bronz, pro který jsme si přijeli, nám unikl v tie-breaku s Hladovými Hrochy.

janaDo Pardubic jsme odjeli pouze s jedním nadhazovačem. Michal Ficza navíc předem avizoval, že v sobotu bude chybět na večerní zápas. Pro postup do play-off jsme tak potřebovali vyhrát obě první utkání. Naše sestava se dvěma nováčky a jednou Sněhurkou čekal nejprve duel se Spectrem. To přijelo v poslepované sestavě a jejich hlavní slabinou byl nadhoz. Na Honzovi Kračmerovi bylo vidět, že na si na prkno nestoupá moc často, a my jsme ho bez problémů rozpálili už v první směně. Míša naopak udržel útok Černomosteckých na uzdě a bez problémů jsme zvítězili 10:4.

Pro postup do nedělních vyřazovacích bojů nám tak stačilo porazit outsidera – Sofťáky Hradec Králové. Mělo to své mouchy. Nedařilo se nám pořádně se zkoncentrovat na zápas a chyběla nám disciplína v pálkařském boxu. I tak náš výkon stačil na výhru 5:2, díky níž jsme si splnili dílčí cíl. Po několikahodinové pauze, kdy jsme se šli ubytovat a najíst, nás čekaly domácí Pasos. Ti se určitě těšili, že si zahrají dobrý zápas, a nasadili proti nám druholigovou sestavu. My jsme naopak postrádali dva klíčové hráče – Michala Ficzu a Marka Medka.

Nebylo zbytí, Martina Čeřovského jsme postavili na prkno, Čéču na spojku a nováčky do outfieldu. Čéřa, který se vrátil k softu po dvou letech, se nepříjemné role zhostil v rámci možností se ctí. Dokud to pálkařský stav umožňoval, snažil se házet do zóny. Když už bylo ballů moc, přišel na řadu slowpitch. Určitě jsme v improvizované sestavě neměli na to, abychom Pardubice porazili. Ovšem világoš 17:0 být nemusel. Stačilo předvést aspoň něco v útoku a zahrát auty, které nám Čéřa do pole předkládal.

O bronz s Hladovými Hrochy

Nedělní rozpis k nám byl milosrdný. Mohli jsme si přispat a od 13:30 jsme vyzvali další druholigový tým – Snails Kunovice. Moravané občas dokázali na Míšu pěkně kontaktovat a potrestat naše polařské chyby. My jsme se proti obraně v čele s Adamem Lapšíkem prosadili jen jedním bodem. Konovice byly výkonnostně jinde a výsledek 7:1 zcela odpovídal předváděné hře. Očekávaná porážka s pozdějšími vítězi celého turnaje nás posunula do bojů o bronz. Na tenhle souboj jsme se těšili a chtěli jsme ho vyhrát. Třetí místo z Perníkové chaloupky by pro nás byl opravdový úspěch.

Zápas s Hladovými Hrochy měl skvělou interpohárovou atmosféru a bylo vidět, že si ji užívají oba týmy. S nováčky, kteří seděli proti Kunovicím, jsme za díky kvalitnímu nadhozu a několika zkušeným borcům na klíčových postech měli na vítězství. Dařilo se nám eliminovat silný začátek pálkařského lineupu Sezimova Ústí i otočit nepříznivý stav v náš prospěch. Hladoví Hroši byli v útoku o něco dravější, v rozhodujících momentech se nám ale vždy podařilo zahrát důležité auty. Nervydrásající souboj nakonec vrcholil tie-breakem za stavu 3:3, v němž byli bohužel o bod produktivnější Jihočeši.tympardubice

V Pardubicích byla skvělá nálada, zahráli jsme spoustu dobrých situací a odpalů a nováčci nabrali neocenitelné zkušenosti. Ale něco tomu pořád chybí. Zápasy, které jsou vyrovnané a vyhecované, prohráváme. Co na tom, že těsně. Nemůžeme se dočkat, až tohle zlomíme!!