Petr Ševčík: Je vidět, že jsme se v zimě neflákali

27.4.2016

Nová sezóna sotva začala, na Pikes je ale už teď vidět, že přípravu na ní nepodcenili. Pikes A zatím prochází 1. třídou bez porážky, Pikes B sbírají své první zkušenosti v 2. třídě. Přes zimu se potrénovala pálka a rozšířily se řady hráčů i nadhazovačů. Petr Čéča Ševčík (předseda klubu) zhodnotil začátek sezóny a vysvětlil, proč Štiky pořádají Interpohár i bez vlastního hřiště a proč na něj zvou i zahraniční týmy.

 Letos už máte za sebou Interpohár i první zápasy v přeboru. Jak hodnotíš začátek sezóny?

Mám radost. Je vidět, že jsme se v zimě neflákali. Doufám, že neusneme na vavřínech a budeme mít nadále bojovnou náladu, se kterou jsme letos vyběhli na hřiště.

 

Petr_Sevcik1Loni v zimě nebyl moc prostor pro trénink pálky a pořádně jste se na to zaměřili až letos. Myslíš, že už je to v zápasech vidět?

Je to hrozně znát! Za prvních 14 dní jsme to poslali za plot stejněkrát, jak za celou loňskou sezónu. Hodně pomohlo i to, že někteří hráči si přidali soukromé tréninky a začali na sobě víc makat.

 

Přes zimu se ke Štikám přidalo hodně nováčků. Jak jsi spokojený s jejich prvními výkony?

Kampaň na ulovení nováčků je kapitola sama o sobě. To, co z ní ale vykrystalizovalo, je naprostá bomba! Já mám osobně z kluků pocit, jako by s námi byli už od začátku.

 

Luboš Kašpárek s nadhozem v zápasech zatím moc zkušeností nemá, talent mu ale nechybí. Myslíš, že se na něj kluci mohou v zápasech spolehnout?

Luboš se přes zimu neuvěřitelně hecnul a začal na sobě makat ze všech nejvíc. Určitě je to na první pohled vidět. Myslím ale, že by to mělo být naopak. Luboš by se měl spolehnout na kluky, že ho podrží.

 

A může se spolehnout on na ně?

Může! 🙂

 

Letos jsi začal nadhazovat i ty. Jak ti to jde?

Neřekl bych, že je to tragédie. Díky Michalovi jsem na dobré cestě. Teď už je to jen o tom házet, házet a sbírat zkušenosti.

 

Jak se ti házelo v tvém prvním zápase?

Byl to velký krok do neznáma. Bude to ještě trvat dlouho, než si antuku okolo prkna osvojím. Vypadalo to, že to bude velké fiasko, ale nakonec se nemyslím, že by to byla nějaká tragédie.

 

Koncem května pořádají Štiky Interpohár na Tempu. Co si od toho slibuješ? Není s tím víc práce než užitku?

Pustili jsme se po hlavě do velké výzvy – to je pravda. Slibuji si, že zase posuneme kvalitu interpohárového konceptu někam výš. A třeba k nám začnou pravidelně jezdit zahraniční týmy, které jsou na stejné herní úrovni. I když zkušenosti s pořádáním turnaje už máme, tak letos jsme museli vytvořit speciální tým, který turnaj postupně připravuje. Jestli za to veškerá práce stála, uvidíme až za měsíc.

 

Proč je pro Štiky tak důležitá i účast zahraničních týmů?

Pro Štiky je to dobré, stejně jako pro ostatní, že si zahrají i proti někomu jinému – neokoukanému, ale hlavně je to důležité pro prestiž Interpoháru. Mnozí si bohužel stále mylně myslí, že Interpohár je jeden velký alkoholový dýchánek. Pravdou ale je, že Interpohár herní i turnajovou kvalitou strčí 3. ligu mužů hravě do kapsy.

 

Je velká nevýhoda, že Štiky nemají vlastní hřiště a musí Interpohár pořádat na Tempu?

Je! Znamená to, že se musíme podřídit volnému termínu, byť ten letošní nám vyšel suprově. Hlavně to ale znamená, že Štiky z turnaje bohužel nic nezískají. Náklady na pronájem hřiště vyjdou tak tak, že budeme na nule. Naštěstí nám letos pomohl Ondra Wolf a zajistil sponzoring, což nám dost pomůže.

 

Myslíš, že obhájíte loňské vítězství v Interpoháru?

Pevně v to doufám! Je to jeden z našich cílů v sezóně!