Skokan roku Martina: U nás tě softball bude bavit

3.2.2016

Martina Marešová má za sebou teprve dvě softballové sezóny. Za tu dobu už toho ale stihla opravdu hodně. Začala hrát na pozici catchera, zúčastnila se kliniky, kde se učila od reprezentantek Sabiny Borecké i Denisy Podzimkové. Nafotila náborovou kampaň a na trénincích má na starosti závěrečný strečink. A taky vyhrála cenu Skokan roku. Chceš poznat Martinu a celý náš tým? Připoj se k nám!

Autor: Markéta Bakičová

Ženský tým hledá nové tváře! Přijď na trénink a zapoj se do skvělé party – více info zde.

martinaZa loňský rok sis odnesla cenu Skokan roku. Překvapilo tě to?
Ani jsem nevěděla, že se taková cena bude rozdávat. A už vlastně ani nevím, jestli jsem byla překvapená (směje se). Když si ale vybavím ten večer, tak jsem si myslela, že tu cenu dostane Markéta Bakičová nebo Lenka Nedvědová.

Proč myslíš, že tě trenér George zvolil?
Nebyla to jen jeho volba. Měl asi víc kandidátek, ale myslím, že to bylo spíš za celkový posun za ty dva roky, než za posun jen za tuhle sezónu.

Minulý rok jsi začala hrát na pozici catchera. Co tě na tom zlákalo?
Baví mě, že jsem tam pořád v kontaktu s míčem, a tím pádem víc ve hře, kterou můžu více ovlivnit. Jsem víc zapojená než ve vnějším poli. Je to výzva hrát tuhle pozici, protože je celkem složitá.

Proč myslíš, že tahle pozice moc lidí neláká?
Asi protože je fyzicky nejnáročnější – hned po nadhozu. Zároveň asi není úplně lákavá pozice, na které člověk může prohrát celý zápas. Na pozici catchera taky nemůže být někdo, kdo se bojí zařvat.

Baví tě ještě nějaký post?
Centr, který hraju častěji než catchera. Můžu využít svoji rychlost.

Jsi s pokojená s loňským výsledkem holek ve třetí lize? (12 místo z 16 týmů, pozn. aut.)
Na jakém místě že jsme skončily? Spokojená jsem každopádně, kvůli umístění nehraju. Důležité je, jaký mám ze hry pocit a jestli jsme do toho daly vše, co jsme mohly.

Co říkáš na rozpis turnajů v letošním roce, kdy se hraje několikrát daleko od Prahy?
Myslím, že se budeme muset sejít všechny a říct si naše možnosti. Několik holek hrálo jen proto, že to bylo v Praze. Takhle mám trochu strach, abychom  mimopražské turnaje nejely jen v devíti.

Pro Pikes jsi nafotila náborovou kampaň. Jak sis to užila?
Za 15 minut bylo hotovo. Byla jsem trochu nervózní, aby z toho vylezly použitelné fotky. Nakonec se mi výsledek moc líbí.

Jak se ti fotilo s Lubošem Kašpárkem?
Model od přírody. (směje se)

Co bys řekla holkám, které váhají, jestli se mají přidat k Pikes?
Že pokud chtějí dělat sport, ve kterém není podstata pouze o výkonnosti a softball je zajímá, tak že Pikes je klub, kde je sport bude bavit. Nikdo nebude řešit, když se něco nepovede. Naopak se v těžkých chvílích podpoříme.