Pikes jsou aktuálně ve třetí lize na devátém místě

6.6.2015

Štičky mají za sebou další kolo třetí ligy. V sobotu bojovaly na hřišti Joudrs v Bohnicích, kde je čekaly hned čtyři soupeři. Jejich skupina byla totiž bohužel jediná s pěti týmy. Navíc si nemohly dovolit odpočinek ve formě střídání, protože se jich sešlo přesně devět. Déšť a vítr síly také nepřidaly. V neděli se hrálo na hřištích SaBaT. Na poslední dva zápasy se sešlo deset Štiček. Tentokrát svítilo i sluníčko, které nabíjelo energií, a každý dal do svých výkonů maximum. Jak to celé probíhalo a hlavně jak to dopadlo? Čtěte dále!

Našim prvním soupeřem byl v sobotu ráno Merklín. Nevěděly jsme, proti jak silnému soupeři nastupujeme, nic jsme ale nepodcenily. Hra v obraně se nám dařila, přihrávky byly rychlé a přesné, chyb jsme se poměrně vyvarovaly. Marťa Marešová si znovu vyzkoušela pozici catchera, Maruška Archmanová se postavila na nadhoz a Markéta Bakičová poprvé v lize vyzkoušela první metu.

Útok byl o něco slabší. Nedařilo se nám moc pálit do zadního pole a ty nejkrásnější odpaly létaly přesně na hráče v obraně. Našemu soupeři pálka vycházela mnohem lépe. Výsledek tedy jasný 0:13.
Rychle jsme se přesunuly na vedlejší hřiště, kde už nás čekal další soupeř – PV Praha. Naše hra se dost podobala té první, slabší pálka a hlavně odpaly přesně na soupeřky. Nehrály jsme špatně, ale výsledek se opět nepodařil zvrátit na naší stranu. Nakonec 3:6.

Po hodinovém odpočinku se na nás vrhly děvčata Joudrs C. Ty byly jasným favoritem a žádné překvapení se nekonalo. Na nadhoz se opět postavila Maruška Archmanová a Dana Hrabáková poprvé za Pikes na pozici catchera. Po odzkoušení této dvojice jsme se vrátily k naší standardní sestavě. Výsledek 0:12 napovídá, že se máme ještě co učit.

Posledním nedělním zápasem proti Radotínskému sportovnímu klubu B jsme si chtěly spravit chuť. První dvě směny proběhly bez bodu, pak už jsme se ale dokázaly prosadit na pálce a konečně jsme se dočkaly vítězství 15:3. Za zmínku stojí výkon Marti Marešové, která krásně pálila, stejně tak jako běhala po metách. Hlavně díky ní, jsme vyhrály takovým rozdílem Marťo, děkujeme!

Tiebreak se Spectrem

11205603_353351908202499_5466189358575939726_n

Na neděli už nás bylo o jednu víc, což se opravdu hodilo vzhledem k únavě po sobotním namáhavém dni. První zápas proti Spectru jsme chtěly rozhodně vyhrát, ze začátku se nám ale nedařilo. Stav 0:5 pro nás nebyl příliš příznivý, ale my jsme se nevzdávaly. Soupeřky jsme překvapily naší nově nalezenou sílou a za krátkou chvíli jsme dotáhly pětibodový náskok a vyrovnaly jsme na 5:5. V zápalu boje jsme si s Lenkou Nedvědovou přihrály na krásný tečovaný aut z první na třetí metu – škoda jen, že už to byl čtvrtý aut (tudíž naprosto zbytečný:-)). No co, tak jsme si to natrénovaly na příště…

Zápas jsme tak dotáhly do tiebreaku, kde jsme soupeřkám dovolily jen jediný bod. Na řadě jsme byly my a při obsazené první a druhé metě se postavila na pálku velmi nabuzená Maruška Archmanová. Té se podařil krásný odpal do zadního pole, který dovolil Monče Buřičové na druhé a Martě Marešové na první metě předvést jejich atletické dovednosti. Obě děvčata zabrala a s přehledem si doběhla pro dva body! Maruško, super rána a velká radost z výhry 7:6!
Poslední zápas nás čekal proti Miners Kladno. Ty jsme už při prvním kole dokázaly porazit a tak jsme si na ně věřily. V tomto zápase se poprvé postavila na druhou metu Elen Foltýnová a dokázala, že i na této pozici hrát umí. Bohužel do posledního boje si přinesly soupeřky více sil než my. Naše odpaly naneštěstí létaly přímo na soupeřky, které je vždy suverénně zpracovaly. Nakonec jsme jim podlehly 1:7.

Po druhém kole jsme aktuálně na sedmém místě z celkových devatenácti. Všichni včetně trenéra George a našeho maskota Broni se už těšíme na další turnaj. Držte nám dál palce!