Pikes vyrážejí do Kostelce

10.4.2015

Nespokojíme se s málem, proto na náš první venkovní turnaj vyrážíme hned se dvěma týmy. Muže i ženy v nových zelenomodrých dresech čeká víkend plný softballu. Půjde sice o body do interpohárové tabulky, pro nás ale půjde především o to, užít si generálku venku a přivézt dobrý výsledek. 11. a 12. dubna Kostelec nad Orlicí uvidí premiéru Pikes v českém softballe!

Do Kostelce se většina z nás těšila už v dobách, kdy jsme nosili dres Mistrálu. Jde vždy o první turnaj sezony a všichni se nemůžou dočkat, až jejich boty konečně okusí antuku a trávu. Kostelec Cup tradičně nabízí pestrou škálu týmů s různou výkonností a složením. Tak je tomu i letos. Potkáme se s týmem ze Slovenska, s čistě mužskými i čistě ženskými celky i mixovanými celky.

My do východních Čech jedeme s mužským týmem, který kromě bývalých Mistrálovců tvoří také tři nováčci, kteří se softballem začínají a v Kostelci si poprvé vyzkoušejí věci, které přes zimu trénovali v improvizovaných podmínkách. S sebou budeme mít oba nadhazovače, které doplní ještě vypůjčená posila – Lukáš Bartůněk.

Holčičí tým došel o trochu větší proměnou, do Kostelce jich jede přesně devět a budou se moci spolehnout na pomoc od kluků. Právě v tom spočívá kouzlo Interpoháru – pohlaví, věk ani zkušenosti nehrají při skladbě týmu roli. Oba naše týmy hrají v jiných základních skupinách, můžeme se ale teoreticky setkat v nedělních vyřazovacích bojích. A to by byla jediná výjimka, kdy by Pikes nebyli jeden tým!

„Kluci mají možnost i vyhrát, takže nevidím důvod se o to nepokusit. Holky by na Interpoháru měly hlavně potrénovat, mají silnou skupinu. Když porazí mě neznámé Crows Košice, byl by super boj o konečné 9. místo,“ říká vedoucí výpravy Petr Ševčík.

 

Screenshot 2015-04-10 10.08