Podzimní bronz ze Sezimova Ústí

18.10.2016

Tak, poslední letošní Interpohár je za námi. Nikdo v nás nevkládal moc velkou naději, jelikož nás jelo jen 5 a půl. Tou půlkou je myšlen Pepa Klokan. Těsně před víkendem se v zápase s Ekonomem zranil, ale i tak jel s námi, aby nás podpořil a zapisoval výsledky. Ve stejném zápase si poranil kotník i Radek Mezuláník, který měl jet s námi, ale bohužel bolest byla silnější.

14741672_10207970582599496_550796611_n

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Eva Mošovská

Ačkoliv jsme vítězství v Interpoháru  už měli jisté, nic jsme nevypouštěli. V boji nám pomohly posily – Vlčák a Oskar, důležitý nadhoz a catcher. I tak nás bylo celkově sedm, a tak jsme uvítali pomoc od dvou mladých z Chomutova.

V sobotu jsme odehráli tři zápasy. Rozpis nám opět nepřál, když jsme začínali v sobotu v 9 hodin ráno s domácími Hladovými Hrochy. Drželi jsme se statečně, ale bohužel jsme prohráli 3:1. Na úvod to nebyl vůbec špatný zápas, jen hodina hracího času je krátká. Jako kuriozitu bych zmínila, že Vlčák naházel 7 strike outů stejně jako Hroši.

Ve druhém zápase jsme nastoupili s nováčkem v Interpoháru Ostravou. Nevěděli jsme, co můžeme čekat. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce 5:3. Pak jsme měli dva zápasy pauzu a mohli načerpat energii do boje s Old Stars Hladovými hrochy. Zápas začal ve 3 hodiny odpoledne. Bohužel se nám tento match  nepodařil dotáhnout do vítězného konce a skončil 10:6 pro Old Stars.

Večer jsme strávili v místní restauraci Hilton, kde jsme si mohli vybrat z 5 variant jídel. Večeře i zbytek dne se vydařil. Vymysleli jsme dobrý plán, ve kterém v neděli Old Stars Hladový Hroši vyhrají nad Ostravou a tím nám zajistí zápas navíc.

Na nedělní ranní zápas s Chomutovem jsme zvolili zajímavou taktiku. Rozlosovali jsme si posty i pořadí na pálce, tedy až na nadhoz a catchera. Někteří z nás měli opravdu radost. Nečekali jsme, že bychom mohli vyhrát, a proto jsme to pojali takto zábavně s tím, že si to užijeme.

Pořadí na pálce a posty byly u nás následovné: Pepa z Chomutova (6), Vlčák (1), Evča (3), Kuba z Chomutova (5), Jíťa (7), Oskar (2), Maruška (9), Číža (8) a Léňa (4). Drželi jsme se statečně. Skóre 5:1 pro Chomutov byl pro nás velkým úspěchem. Na pálce se nám dařilo míčky trefovat. Podařil se nám zahrát i ukázkový double play (4-3 out, 3-2 out).

Sobotní večerní plán vyšel a v neděli jsme hráli dva zápasy. Tím jsme dostali možnost oplatit prohru domácím Old Stars Hladovým Hrochům. Zápas to byl dramatický a skončil pro nás vítězně 9:6. Domů jsme si odvezli bronz a potvrdili tím naši výhru v celém Interpoháru. Bylo to příjemné zakončení a děkujeme všem zúčastněným. Hlavně, že jsme to nevzdali, dorazili a bojovali.