Podzimní finiš začíná – ze Sedlčan s dvěma výhrami

8.9.2015

Zbytečných proher bylo letos tolik, že jsme bohužel museli slevit z postupových ambicí. Aby premiérová sezona nezačala dokonce smrdět ostudou, museli jsme zvládnout nedělní dvojboj se sedlčanským Pegasem. Úkol jsme nakonec splnili, od našeho nejvzdálenějšího soupeře vezeme výhry 11:8 a 13:2. Štiky jsou tak zpátky v klidných vodách středu tabulky a těší se na zbytek podzimu.

Řada našich hráčů pamatuje loňský jarní výlet do Sedlčan, kdy jsme tehdy ještě jako Mistrál B slavně porazili místní borce těsně 13:10 a 9:8. Letos souboj padl na první zářijový a také první 100% podzimní víkend. Naším hlavním cílem bylo zapomenout na világoš od Kotlářky C, kdy jsme dejvickým mladíkům sloužili jako dobrá prověrka před final four juniorské Extraligy.

11953212_1662582077356055_8931100568504306664_nV Sedlčanech panoval pocitově spíše konec října než začátek babího léta, to nám ale nevadilo. Navíc jsme přijeli v silné sestavě a s oběma nadhazovači. Do prvního zápasu nastoupil na prkno Lukáš Müller a vedl si skvěle. A šlapala i pálka. Nadhazovač soupeře házel hodně ballů, které jsme nešvihali, a když přilétl pěkný míč, dokázali jsme ho potrestat. Po čtvrté směně jsme vedli 11:1 a vypadalo to, že od dubna poprvé vyhrajeme rozdílem.

To jsme se ale přepočítali. Po vystřídání tří hráčů v útoku jako když utne, disciplína v boxu ta tam, a přidaly se i zmatky a chyby v poli. Z jasné záležitosti jsme dokázali vykouzlit dramatický nervák. Sedlčany nakonec i díky tříbodovému inside-the-park homerunu snížili na 11:8 a tento stav nám díky Bohu vydržel až do konce upoceného zápasu. Místo euforie jsme tak zažili spíše pocity úlevy z prvního podzimního vítězství.

Odveta už byla o něčem jiném. Michal Ficza na prkně toho domácímu týmu moc nedovolil. Soupeř na nás naopak nasadil hned několik pitcherů, z nichž ani jeden nebyl pro tým opravdovou oporou. Díky tomu jsme dokázali téměř každou útočnou směnu přidávat body. Zhruba sedm diváků v ochozech vidělo pár opravdu tvrdých hitů z našich pálek a jeden zbloudilý foul ball, který rozbil přední sklo Ondřeje Wolfa. Pegasové moc nezlobili, a tak jsme mohli slavit už po páté směně se skóre 13:2.

Úkol je tedy splněn. Ze Sedlčan si odvážíme plný počet bodů a vracíme se do boje o umístění v první polovině tabulky. Do konce sezony nám zbývají tři zápasy, a pokud budeme už jenom vyhrávat, bude z toho krásná bramborová medaile. Špatně není rozjetý ani Interpohár – tam útočíme dokonce na zlato!