Pořadatelskou akci roku jsme zvládli výborně

23.5.2018

Jako malý klub, který si pronajímá hřiště na tréninky a zápasy, toho za celou sezonu z hlediska pořadatelství nemáme zase tolik. O to víc energie můžeme vložit do naší priority – Prague Fastpitch Spring. Máme pořád co zlepšovat, ale ty nejdůležitější věci zvládáme výborně.

 

Co na tom, že jsme letos na svém domácím turnaji nevyhráli. Áčko alias Angry Pikes těsně prohrálo klíčové zápasy s oběma slovenskými týmy a zbylo na ně „jen“ sedmé místo. Od smíšených Mighty Pikes se útok na medaile nečekal, přesto zvládli jeden zápas vyhrát a v zápase o umístění to nevyšlo jen kvůli nepovedenému startu.

Turnaj jsme ale pořádali hlavně pro naše hosty a ty jsme soudě podle ohlasů rozhodně nezklamali. Vyloženou smůlu měli snad jen Němci z Ballbusters, kterým se v sobotu večer nezamlouval výkon rozhodčích v zápase, který prohráli s Mighty Pikes. Aby toho nebylo málo, v hotelu byli bez zaplacené snídaně a nakonec ještě nezvládli zápas o předposlední místo s Pegasos. So ein Pech! 🙁

Právě nedostatek rozhodčích, se kterým jsme zápolili už na 3. lize v Neratovicích, se projevil v plné síle i na Prague Fastpitch Spring. Velkou část jsme odpískali sami, se zbytkem nám pomohli dobrovolníci z ostatních týmů. V tak nabitém termínu, jako je půlka května, se s tímto stavem asi musíme smířit.

Pár bodů nakonec:

 • Gratulujeme k vítězství Zagreb Giants, kteří přijeli, i když nedali dohromady devět hráčů. Věděli, že se na ně nevykašleme a finále si nakonec zahráli dva naši hráči.
 • Děkujeme všem, co se podíleli na organizaci, všem účastníkům, divákům, fotografům, médiím i partnerům. Všichni dohromady jsme vytvořili báječnou jarní softballovou atmosféru.
 • Ještě uvidíme, kudy se vydáme příští rok. I když současný model funguje už třetím rokem skvěle, nebráníme se hledáním nových cest. Co to přesně znamená, to teprve uvidíme 😉

Tak zase za rok! Nezapomeňte si prohlédnout fotogalerii.

Prague Fastpitch Spring 2018

 1. Zagreb Giants (Chorvatsko)
 2. Piraně Karlovy Vary
 3. Povaleč
 4. DieHards (Švýcarsko)
 5. Crows Košice (Slovensko)
 6. Black Panthers (Chorvatsko)
 7. Pikes Praha Angry
 8. Spectrum Praha
 9. Bandits Kaceřov
 10. Bulldogs Lednice
 11. Giessen Busters (Německo)
 12. Pikes Praha Mighty
 13. Pegasus (Řecko)
 14. Ballbusters (Německo)