Poslední Votpal patřil Štikám

26.10.2015

Dlouho to vypadalo, že do Kaceřova nesložíme tým dohromady. Protože se nám to ale nakonec povedlo, víme, o co bychom jinak přišli. Sportovní úroveň na jednodenním turnaji v západních Čechách sice nedosahovala kvalit Interpoháru, mohli jsme si ale aspoň vyzkoušet nezvyklé posty a maximálně zapojit méně zkušené hráče a hráčky. Smíšený tým Pikes zvládl všechny tři zápasy a domů si zaslouženě vezeme pohár pro vítěze.

Pořadatelé nám jako geograficky nejvzdálenějšímu týmu vyšli vstříc s rozpisem, 11člená sestava se naskládala do dvou aut a z Prahy jsme vyráželi rozumně až po osmé ranní. Přivítaly nás mlhavé západní Čechy a malá vesnička Kaceřov, která čítá necelých 500 obyvatel. Místní fotbalové hřiště nově vzniklí Bandits přebudovali s minimem nákladů na softball. Ve vnitřním poli bahno a tráva, místo dugoutů fotbalové střídačky a zkrácené levé vnější pole. Na druhou stranu, na úplný začátek je to luxus, včetně skvělého zázemí v clubhousu, kde fotbalové trofeje vystřídaly vlaječky klubů MLB. Pivo a guláš naštěstí zůstaly.

Jako první jsme si to rozdali s Beavers. Šlo o celek složený především z chomutovských kadetů, který doplnilo duo hrajících koučů Karel Turčík a Ondřej Wieden. Karel si proti nám stoupl na prkno a naštěstí nebyl takovou překážkou, jak jsme se původně obávali. Holkám se to nebál půjčit, několik našich chlapů pak dokázalo úspěšně odpálit. Chomutovští mladíci se proti Michalu Ficzovi na našem prkně moc neprosazovali a bylo z toho jasné vítězství 6:1. Věděli jsme, že to nejtěžší máme za sebou, a pokud si to sami nezkomplikujeme, celkové vítězství bude naše.

unnamed (2)Po krátké přestávce nás čekali přespolní Kardinálové Chlum sv. Máří. Ti v prvním zápase vedli nad svými rivaly z Kaceřova už 14:1, stejně ale nakonec kvůli nekonečné sérii met zdarma prohráli. Kardinálové se totiž trápí s nadhozem už od svého vzniku před dvěma lety a bohužel, za tu dobu se toho moc nezměnilo. Proti červenobílým házela Jitka Zdvíhalová s ženským vnitřním polem za zády. S papírovým outsiderem jsme neměli problémy, vyhráli jsme vysoko 18:4. Chlum je třeba pochválit za několik pěkně sehraných obranných akcí a za to, jak si dokázali užít každý zahraný aut a povedený odpal. Jestli ale kluci chtějí začít vyhrávat, je potřeba strávit zimu tréninkem nadhazování.

Mezi druhým a třetím zápasem jsme měli pauzu, během níž jsme ochutnali místní pivo a guláš, užili si představení mažoretek a podebatovali s místními. Banditi byli velmi vděční za to, že jsme za nimi přijeli až z Prahy, a že se jim povedlo zorganizovat turnaj ještě v letošní sezoně. Poslechli jsme si také obě verze o italském rozchodu Kardinálů s Bandity, které proběhlo už na jaře a oba týmy si dosud nemohou navzájem přijít na jméno. Těžko z naší pozice soudit, na čí straně je kolik viny. Pokud se ale na věc podíváte z dálky, musíte zakroutit hlavou. Široko daleko jediné dva softballové kluby 2 km od sebe, chlapi by si ale místo spolupráce nejradši dali do držky…

Na závěr soboty, a vlastně celé sezony, jsme nastoupili proti pořadatelům turnaje. Opět s Jitkou na prkně a s ještě divočejším rozestavením v poli. Za Bandity házel Tomáš Stubner, který se od Interpoháru v Sezimáči viditelně zlepšil a v prvních dvou směnách nás dokázal udržet na nule! Soupeř naopak po útočné první směně vedl 1:0 a nebýt povedeného tečovaného autu na domácí metě, mohlo být vedení domácích ještě výraznější. Byli jsme trochu nervózní, ale ve třetí směně se to zlomilo. Bandits pod naším tlakem naprosto zkolabovali, v jediném inningu inkasovali 9 bodů a bylo po zápase.

Mohli jsme si tak vychutnat první fastpitchový turnaj, který jsme jako Pikes v naší premiérové sezoně vyhráli. Sluší se poděkovat pořadatelům, že se jim podařilo dát „Poslední Votpal“ dohromady. Sobotu jsme si moc užili, včetně týmové večeře v kynšperském pivovaru. Bylo co slavit. Kromě kaceřovského triumfu jsme z rukou Beavers převzali také pohár pro vítěze Interpoháru!

unnamed

Sestava: Lenka Nedvědová, Zuzana Novotná, Lucie Hamanová, Markéta Bakičová, Petr Ševčík, Jitka Zdvíhalová, Pavel Hrdina, Michal Ficza, Ondřej Wolf, Petr Novotný, Petr Říha.

Poslední Votpal 2015

  1. Pikes Praha
  2. Beavers Chomutov
  3. Bandits Kaceřov
  4. Kardinálové Chlum