Pražský Interpohár pořádají Pikes!

15.5.2015

Pražské kolo Interpoháru je mezi českými týmy mimořádně oblíbené. Hraje se v pražském Svoboda Parku, který patří mezi nejlepší areály v Evropě, navíc v tradičně atraktivním předprázdninovém termínu. Při vzniku našeho klubu jsme od začátku usilovali o to, abychom pořadatelství tohoto skvělého turnaje převzali a povedlo se. O víkendu 16. a 17. května proběhne turnaj s 10 týmy z celé republiky pod naší taktovkou.

Jedním z našich cílů bylo po loňské polské invazi opět přilákat některé ze zahraničních účastníků, tentokrát se nám ale záměr nevydařil. Desítka přihlášených je sice ze všech koutů Čech a Moravy, atraktivní zahraniční účastník mezi nimi ale chybí. „Mrzí mě to, ale zhruba stovky oslovených týmů odpovědělo jen 15, většina z nich navíc už měla naplánované soutěže,“ říká Petr Ševčík, který má v pořádání turnaje hlavní slovo.

Konečná desítka nakonec ale vypadá dobře. Pikes do turnaje nasadí dva týmy, ženy i muže. Joudrs Praha, kteří jsou v areálu doma, jeden mužský výběr. Nejvyšší pražskou soutěž budou zastupovat na poslední chvíli přihlášení Fulleros de la Habana a moravskou ligu SK Brno Sever. Zbytek sestavy už je pak čistě interpohárový: VUT Brno jede letos už na svůj třetí Interpohár, Černé Piraně Karlovy Vary na druhý. Pharaony z Jindřichova Hradce, Kardinály z Chlumu a Povaleč jsme letos v akci zatím neviděli, takže se těšíme, co nám předvedou.

Týmy jsou rozlosovány do dvou skupin, v nichž se hraje systémem každý s každým. Týmy ze spodku tabulky následně hrají o umístění, ty úspěšné pak čeká play-off s finále v neděli od 16:00. Podaří se Pikes konečně urvat pořádný úspěch? Nebo se ukáže síla a zkušenost Fulleros? A co předvedou Joudrs, kteří zatím míří v první třídě neomylně za postupem? Přijďte o víkendu do Svoboda Parku!

Jedna věc je ale jasná. Nikdo neobhájí loňská medailová umístění. Bulldogs Lednice pražské kolo vynechávají, Hladoví Hroši a Mistrál se bohužel odhlásily na poslední chvíli…

rozpis11