Předseda Pikes: Náš Interpohár byl jeden z nejlepších turnajů v ČR!

30.10.2016

S Petrem Čéčou Ševčíkem jsem si naposledy povídala na jaře. To měl spoustu plánů a cílů pro nadcházející sezónu. Jak to všechno dopadlo? Jaká byla cesta Pikes A za postupem do Pražského přeboru? Jak se dařilo v Interpohárech? A má už Čéča další plány? Nyní je čas se poohlédnout a popovídat si znovu.

novycecaobr

Autor: Markéta Bakičová

Jasným cílem Pikes A bylo dostat se do přeboru. Čekal jsi ale, že 1. pražskou třídu vyhrajete takhle suverénně? (ze 17. zápasů 16 výher, pozn. aut.)
Po prvních třech zápasech mě napadlo, že by to mohlo takto dopadnout. Před tím ale ne. Letos hrálo velkou roli to, že se Mistrál rozpadl. Jinak bychom se s ním přetahovali o vedoucí příčku.

Bál jsi se zápasů proti Mistrálu?
Nebál… Spíš jsem se těšil, že se bude hrát konečně pěknej soft, nežli nějaká přestřelka.

Proč myslíš, že se Mistrál rozpadl?
Protože enormní většina lidí, co má potenciál a byla ochotná pro klub něco dělat, přešla do Pikes. Řízení a práce jednoho člověka je na softballový klub prostě málo.

Čím to je, že minulý rok jste v soutěži nijak nedominovali (3. místo, pozn. aut.) a letos jste neměli konkurenci?
Hlavně kvůli tomu, že týmy, které nás porazily v obou zápasech jako Joudrs A a Kotlářka C letos v naší soutěži nebyly. Joudrs šlo do 2. ligy a Kotlářka C se rozpadla. Nicméně ale náš výkonnostní posun znát byl. O tom svědčí i zahrané skóre za celou sezonu 201:64. Za celý poslední rok jsme se hodně zlepšili a já doufám, že v tom budeme pokračovat, abychom v přeboru figurovali uprostřed tabulky.

novycecaobr2

Jak si myslíš, že obstojíte příští rok v přeboru?
Skončíme kolem 7. místa. Ale díky kvalitní hře po celý rok opět o něco povyrosteme, což se později hodně projeví.

Jak?
Celkově lepší a jistější hrou. Nebudeme se muset spoléhat pouze na devět kvalitních kluků, ale na 13, jelikož nás pár šikovných béčkařů rychle dožene.

Takže se nebojíš, že z přeboru vypadnete?
Bude to náš primární cíl – nesestoupit a ani nehrát baráž. Věřím, že na tento cíl máme.

Dalším cílem bylo obhájit vítězství v Interpoháru a i to se povedlo. Jak to šlo?
Kupodivu obdobně lehce jako vyhrát první třídu. Příští rok bych si ale přál více vyhraných jednotlivých turnajů.

Často slyším, že si Pikes výhru v Interpoháru prostě vyjezdí. Co na to říkáš?
Je nás hodně a máme to rádi, takže využíváme každou příležitost, kdy si můžeme zahrát. Z jednotlivých turnajů ale máme dobré výsledky, takže i kdybychom jezdili míň či někdo jezdil víc, tak první místo nebylo až tak nereálné.

Když jsme si povídali naposledy, připravovali Pikes svůj Interpohár. Jak dopadl?
Interpohár dopadl nad očekávání! Troufám si říct, že to byl letos jeden z nejlepších turnajů v ČR. Víc než z toho mám ale radost, že se díky týmu lidí co se na tom podíleli, zavedl jakýsi koncept tohoto turnaje, jež může v dalších letech být lepší a lepší. Vůbec bych se třeba nebál, kdyby příští rok hrál stejný počet českých a zahraničních týmů.

Jaké jsou cíle pro příští rok v přeboru a v Interpoháru?
Tak tady můžu mluvit zatím jen za sebe, páč jsme se o tom ještě s Michalem a Pavlem nebavili. Interpohár obhájit, přebor do 7. místa, béčko v 1. třídě taky do 7. místa.