První domácí výhra: Pikes přestříleli FEL 11:5

15.5.2015

Na domácím hřišti se nám v prvních dvou zápasech nedařilo, proti FEL Praha jsme ovšem nastoupili bez respektu a po zásluze jsme vyhráli. Utkání jsme měli celou dobu jasně pod kontrolou, a i když měl i tentokrát útok svá slabá místa, v klíčových momentech nás podržel nadhazovač Michal Ficza.

Po zasloužené porážce od Joudrs a ostudě se Starými psy bylo načase doma zabodovat naplno. A tak jsme k tomu také přistoupili. Michal Ficza v prvních třech směnách nepustil na metu ani jednoho hráče FELu, naopak Štiky se prosadili hned na začátku. První dva body stáhl obíhaným homerunem Marek Medek, další čtyři pak přibyly v dohrávce třetího inningu, když se nám podařilo trestat chyby hostů ve vnitřním poli.

FEL se na pálce trochu chytil až po poté, co se poprvé protočil lineup. Obrana Pikes ve čtvrté směně předvedla bramboračku srovnatelnou s těmi nejvýživnějšími momenty začátků Mistrálu B, která nás stála dva body. Štičí ofenziva vzápětí odpověděla doběhem Petra Ševčíka na dva errory. Hra v poli FELu nebyla příliš jistá, což dokládá celkově devět chyb hostí v celém zápase.

Naopak v útoku se elektrotechnici postupně zlepšovali. V šesté směně stáhli na tři hity dva body, čímž nás donutili vrátit se ke 100% koncentraci. Pikes po problémech v obraně vždy dokázali zabrat na pálce a udržovat si tak bezpečný náskok. Za konečný výsledek 11:5 vděčíme především Michalu Ficzovi, který nasbíral 12 strikeoutů, a také Markovi Medkovi na spojce. Mára si připsal několik solidních zákroků, k čemuž přidal dva běžecké homeruny, jeden singl odpal a tři doběhy.

Lineup: 1. Petr Ševčík (2B), 2. Jan Jaroš (3B), 3. Pavel Hrdina (C), 4. Marek Medek (SS), 5. Martin Čeřovský (DP), 6. Luboš Kašpárek (1B), 7. Ondřej Wolf (LF), od 5. směny Jakub Švarc, 8. Max Náse (CF), 9. Petr Říha (RF), od 5. směny Radek Mezuláník.

1 2 3 4 5 6 7 R H E
FEL Praha 0 0 0 2 0 1 2 5 6 9
Pikes Praha 2 0 4 1 2 2 11 7 2