První soustředění Pikes je za námi!

31.8.2015

V srpnu proběhlo v Chomutově naše první letní soustředění. Čtyři dny nám musely stačit, a proto byl program pěkně nabitý. Toho jsme se ale nezalekli a naplno jsme trénovali až do poslední minuty. Jak to všechno probíhalo a jak se nám to líbilo?

Chomutov nám propůjčil svoje prostory na trénink, stanování, převlékání, stravování i utužování týmu. Hned v úvodu velké DÍKY všem chomutovským Beavers, kteří nám vyšli se vším vstříc! „Nadchlo mě, jak se o nás Chomutováci se vším všudy starali!“ říká Petr Ševčík. Stanování na hřišti (samozřejmě v rohu u stromů, ne uprostřed zadního pole) doplnilo úžasnou atmosféru a umožnilo neztrácet čas cestováním. Lenka Nedvědová s Petrem Čéčou Ševčíkem nám každé ráno obstarali čerstvé pečivo a připravili bohatou snídani. Jíťa a George Zdvíhalovi a Maruška Archmannová nám zase vždy naservírovali výbornou večeři. Na obědy jsme jezdili do nedaleké restaurace. Za dobrým jídlem a ochotnou obsluhou se ale vyráželo opravdu snadno.

Samotné tréninky probíhaly dvoufázově, vždy pod profesionálním vedením George. Petr Ševčík to okomentoval jasně – „Vše krásně odsýpalo a nikdo se nenudil. To vše díky Georgovi i Jítě.“ Chytrost hry, koordinace běhu po metách, signály a práce v zadním poli je jen letmý výčet všeho, co jsme trénovali. Velké pomoci jsme se dočkali na pálce, kde nám s technikou ochotně pomáhal reprezentant Marek Malý – „Prostě to musí sednout a pak už to letí, je to jednoduchý…“ a Matěj Fridrich (další DÍKY!). Nadhazovačům přijel pomoci s technikou Luboš Vrbenský –„Prostě jdeš a hodíš, je to strašně jednoduchý…). DÍKY za ochotu, trpělivost, vysvětlení i společné foto.

Kromě softballu jsme stihli i turnaj v petanque, který vyhrála Miky Taussigová. Zahráli jsme si kuličky, kde se zlaté medaile dočkal Hans Jaroš, a zapinkali jsme beachvolejbal, kde nejlépe dopadla Kač Mrázová s Martinem Čéřou Čeřovským a Markétou Bakičovou. Sobotní odpoledne jsme měli možnost sledovat extraligový zápas domácího Chomutova proti pražskými Eagles. Hra byla skvělá a všechny nás motivovala do dalších tréninků. Večery jsme trávili společnou zábavou a do stanu jsme se často dostali až v pozdních hodinách.

Věříme, že nám Chomutov své hřiště ještě půjčí a budeme tam moci pořádat další a další soustředění. Těšíme se na září, kde se ukáže, co jsme dokázali natrénovat. Hlavně ženský tým je připraven předvést úplně novou hru, kterou zaskočí své soupeřky. Držte nám dál palce!