Pikes v hale neuspěli

11.4.2014

Pikes mají za sebou historicky první turnaj. Bez registrací, bez dresů a bez pálek a vlastního nadhazovače jsme se přihlásili na halový Joudrs Indoor Cup, který se pořádal 21. a 22. února v nafukovačce ve Svoboda parku. Všechny zápasy jsme prohráli a skončili poslední za juniory z Joudrs a je pravda, že nám to trochu vadí. Historická premiéra Pikes v českém softballe měla ale i spoustu pozitiv.

Věděli jsme od začátku, že si na halový turnaj nejedeme pro vítězství. Totéž lze říct o ambicích většiny účastníků. Týmům šlo především o to, zpestřit si otravnou zimní přípravu strávenou mezi žebřinami v malých tělocvičnách. Nafukovačka na Joudrs je velká. Tak velká, že se do ní vejde téměř regulérní softballové hřiště. Rekreační úroveň softballu přeci nepotřebuje 70metrové ploty.

Vzhledem k indispozici obou našich nadhazovačů jsme oslovili Kubu Petříka z Chomutova, který kývnul na pomoc svým kamarádům z Interpoháru. Jeho úkolem bylo důstojně odházet všech pět víkendových zápasů, čehož se jako hráč extraligy a ještě nedávný juniorský reprezentant zhostil se ctí. Zbytek týmu tvořil exMistrál B, do hry jsme ovšem zařadili také tři úplné nováčky (Ondřej Wolf, Jan Kocáb a Radek Mezuláník) a jednoho ztraceného syna, Jana Ševčíka.

Hned na úvod jsme zaznamenali v přáteláku s Joudrs A dosud nejkrutější porážku 6:0. To nám samozřejmě ani trochu nevadilo, všichni jsme byli vyplesklí už jenom z toho, že stojíme spolu na hřišti a hrajeme softball. Následující odveta už přinesla mnohem lepší herní obrázek, dokonce jsme poprvé skórovali. Vůbec první bod Pikes Praha dovezl domů Pavel Hrdina. Na vítězství nestačil, prohráli jsme 4:2. Kromě hrubek v obraně se projevila naplno především absence pálkařských tréninků.

Posledním sobotním zápasem byl souboj s pozdějšími finalisty, Hrochy Havlíčkův Brod. Ti byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli 6:2. Jakub Petřík se na nadhozu kvůli trochu trápil, zbytek týmu opět selhával v pálkařském boxu. Drobná nepříjemnost posledního místa ve skupině spočívala v brzkém startu druhý den, kdy nás čekaly boje o umístění s dalšími neúspěšnými týmy – juniory Joudrs a trochu překvapivě také Mistrálem.

Nebudeme si nalhávat, že nás nemrzela prohra 2:0 s joudrsáckou juniorkou. Samozřejmě, na takovém turnaji výsledky nejsou zase tak podstatné. My ale přece nejsme žádní chudáčci. Na výhru jsme měli dost zkušený kádr posílený o kvalitní extraligový nadhoz a rozhodně nemůžeme svalit porážky na nováčky. Stejně jako v předchozích případech jsme ale vyhořeli v útoku a vyrovnané utkání prohráli s týmem, který také zrovna neoplývá zkušenostmi, zato však dravostí a zápalem do hry.

Zbývalo pikantní derby s Mistrálem postrádajícím nemocného Filipa Kolacího. Vše se obešlo navzdory nedořešeným otázkám bez zbytečných emocí a kontroverzí. Samozřejmě jsme byli patřičně nahecovaní, a dokonce se dostali do vedení 2:1. Vrcholem zápasu byla naše povedená double play, soupeř s řadou nových a staronových tváří na lineupu ale přeci jen ukázal zkušenost a vypracoval si tlak. Z něj pramenily chyby, které nás stály vítězství. V dohrávce pak jsme pak ještě zatlačili, chyběl ovšem stahovací odpal.

Prohráli jsme nakonec 4:2 a s bilancí 5 proher skončili na posledním 7. místě Joudrs Indoor Cupu. Další zápasy si odbydeme už na antuce v Kostelci nad Orlicí.

Konečné pořadí:

  1. Klackaři Kostelec n.O.
  2. Hroši Havlíčkův Brod
  3. Joudrs 1
  4. Joudrs A
  5. Mistrál Praha
  6. Joudrs Junioři
  7. Pikes Praha