Rozloučili jsme se s letošní sezónou

23.10.2015

V sobotu 17. října jsme se letos naposledy sešli na našem tréninkovém hřišti v Hostivaři. Pozvali jsme kamarády, rodiny, děti a známé a uspořádali rozloučení s uplynulou sezónou, které jsme nazvali Výlov 2015. Uspořádali jsme slowpitchový a kuličkový turnaj a přistavili gril a bar. Počasí nám relativně vyšlo (jasně, celý týden pršelo, ale Čéča říkal, že v sobotu pršet nebude, tak nepršelo:-)), a tak jsme v Hostivaři strávili téměř celý den.

Autor: Maki Baki

Na slowpitch jsme dali dohromady čtyři družstva a po vysušení těch největších louží jsme se pustili do bojů. Vše krásně běželo podle rozpisu, nikdo se nenudil a nálada byla taky skvělá. U Tequila týmu mi občas přišlo, že hraje víc dětí než dospělých. Ukázalo se ale, že právě děti jsou jejich oporou. Všechny děti hrály skvěle, nebály se riskovat, přesně mířenými odpaly překvapovaly obranu a jako na běžícím páse obsazovaly mety. Jejich opatrovníci na ně byli náležitě hrdí.


foto3Nevím ale, jestli spokojené výrazy byly z té hrdosti nebo z množství vypitého alkoholu (konzumovaného čistě jen proto, aby nedošlo k podchlazení dospěláků). Myslím ale, že to bylo určitě kvůli těm dětem (všechno děláme kvůli dětem, že…). Kromě dětí ale předváděla svou obětavost i Wiki. Ta se rozhodla prozkoumat všechny zbylé louže na hřišti a to pěkně zblízka. Bohužel se ukázalo, že její oblečení není schopné vysát všechnu vodu (ač se snažila opakovaně!). Domů si ale odnesla spoustu vzorků na svém dresu. Třeba do příště vyzkoumá, jak naložit s bahnem jinak, než na sebe:-). (Taky mě vážně zaujalo, že i když zrovna Wiki zapadla do bahna úplně celá, ruka s cigaretou se na hladině vždycky udržela… No, šikovná slečna prostě…)

Snaha se u nás ale taky cení, takže při rozdávání medailí dětem za statečné výkony se dočkala i Wiki! Nejlépe turnajem ale prošel tým Black psů a raduje se z prvního místa. Druhé místo patřilo Profíkům, třetí Tequila týmu a krásné čtvrté místo obsadili Růžoví panteři. Boje to byly ale vyrovnané a napínavé.

Současně probíhal na vedlejším hřišti kuličkový turnaj. Ten pro nás zorganizovala Lenka. Vyhrabala ďolíčky, půjčila kuličky a poctivě zapisovala výsledky do postupové tabulky. Někteří z nás už si kuličky vyzkoušeli na soustředění, jiní cvrnkali poprvé v životě. Všechny to ale rozhodně bavilo. Jasným favoritem na vítězství byl Hans, který obhajoval první místo právě ze soustředění. Jeho cestu za nejlepším umístěním mu ale trošku ztížila jeho přítelkyně Kristýna, která ho dokázala porazit. Naštěstí to bylo jediné Hansovo zaváhání a do finále se bez problémů dostal.foto2

Jenže v boji o zlato se potkal s Romanem. Ukázalo se, že Roman má s hraním kuliček hodně zkušeností a do finále se nedostal náhodou. Hans na něj v napínavém boji nestačil a první místo mu musel nechat. O třetí místo se utkal Čéča s Markétou. Nakonec se radovala právě Markéta ze třetího místa a Čéča se musel spokojit s bramborovou medailí. Lenka nás obdarovala krásnými cenami a i tento turnaj byl zdárně ukončen.

V průběhu celého dne byl roztopený gril. O ten se poctivě staral Kuba a Péťa. Opékali špekáčky, párky i kuřecí. Navíc byl připraven i výborný koláč, bábovka, bramborový salát a spousta alkoholického i nealkoholického pití. Den jsme si všichni užili a děkujeme všem za jejich účast. Už teď se těšíme na další podobnou akci. I proto už v listopadu rozjíždíme Pohár Kapitána 2016, kde poměříme své síly v badmintonu!