Slunce, déšť i změna rozpisu. To vše byl Interpohár v Sezimáči

24.7.2018

Letní prázdniny znamenají, že Hladoví hroši ze Sezimova Ústí uspořádají Interpohár. My si ho samozřejmě nenechali ujít a jako vždy jsme vytvořili smíšený tým. Jaké šance nám dával kapitán víkendu Jindra Dudek? „Věděl jsem, že některé týmy můžeme porazit. Viděl jsem to rozhodně optimisticky.“ Deset přihlášených týmů znamenalo rozpis do dvou skupin a hodně nabitý program.

Autor: Markéta Bakičová

V sobotu nás čekaly čtyři zápasy a hned při prvním jsme se rozhodně probrali. PV Praha nás potrápily v útoku i na pálce a došly si pro jasnou výhru 12:4. Dvouzápasová pauza nám ale evidentně pomohla a zápas proti Old Stars HH jsme dokázali bez problémů vyhrát. Skóre 11:2 to jen dokazuje. Další pauzu mezi zápasy někteří z nás ještě opět využili ke koupání v přilehlém koupališti, pak se ale počasí začalo rychle kazit. Zápas proti Hladovým hrochům začal pod mrakem a pro nás ne moc dobře. Rychle jsme prohrávali 0:5 a zdálo se, že výsledek bude jasný. Nenechali jsme se ale zastrašit a začalo se nám dařit. Déšť, který nám přerušil zápas, nás nerozhodil a začali jsme na Hrochy tlačit. Jeden zmatený útok nám ale nedovolil proměnit plné mety v body, a bohužel jsme nakonec prohráli 5:6. Poslední zápas už musel být přesunut na neděli ráno.

Noční déšť nechal na hřišti dost louží, z nejhoršího se to ale podařilo dostat. Bahno v nadhazovacím kruhu a v pálkařských boxech bylo hodně nepříjemné, a my se s ním popasovali rozhodně lépe než Ostrava. „Podmínky pro nadhoz byly hodně špatné, tam je potřeba pevná půda pod nohama,“ dodává Jindra. Jasná výhra 12:3 nás dostala na třetí místo ve skupině. Kvůli počasí a odloženým zápasům se ale musel nutně změnit rozpis. Ten nám přisoudil už jen jeden zápas a to proti Povaleči, který byl třetí ve své skupině. Zápas byl na druhém hřišti, které prošlo před nedávnem větší úpravou, a tak už se nehrálo jen na trávě. S Povalečem se dobře známe a v jejich sestavě nebylo žádné větší překvapení. My jsme jim ale překvapení připravili. Na nadhoz se postavil Lukáš Holub, který se k softu po pár letech vrací. V minulém týdnu přišel na první Pikes trénink a hned s námi odjel na víkend. „Lukáš je hodně kvalitní hráč! Snad u nás zůstane a předá nám nějaké zkušenosti,“ říká Jindra. I díky Lukášovi se nám podařilo Povaleč nepustit do větších akcí a porazit je 7:6.

Konečné 5. místo bereme a už se těšíme do Havlíčkova Brodu na další Interpohár. Už tenhle týden ale jedeme do Chomutova na letní soustředění, kde opět tvrdě potrénujeme!