Stany na chomutovském hřišti? Aha, Pikes mají soustředění

31.7.2018

Že v létě trávíme čtyři dny v Chomutově na soustředění, není žádná novinka. Minulý týden bylo hooodně vedro, ale my to zvládli a všechno jsme poctivě odtrénovali. Jen jsme si museli dát větší pauzy, aby se stihlo i koupaliště, no :-D. Jako vždy pro nás všechno připravil George s Jíťou a my jim za to ještě jednou děkujeme!

Autor: Markéta Bakičová

Tréninky probíhaly jako vždy trojfázově. Všechny bloky měly zhruba dvě hodiny a natrénovat jsme stihli snad všechno. Pole, pálka i teorie jsou nám zase o něco jasnější a už brzy to budeme moct vyzkoušet na Interpoháru v Havlíčkově Brodě. Tréninky vedl jako vždy George. Ani letos si neodpustil ukázat nám nějaké chomutovské tríčky a už se těšíme, až je použijeme v zápasech. „Je neuvěřitelné, jak George dokáže každý rok vymyslet zábavný a naučný program. Jeho příprava i výklad byl naprosto perfektní, nováčci tak rychle chápali a zapojovali se,“ říká předseda klubu Petr.  Každý rok George zve nějakého speciálního hosta, který nám s tréninkem pomůže. Letos to byl Jarda Maron, který nám trpělivě vysvětloval pálku. Děkujeme i jemu za jeho trpělivost a cenné rady!

Kvůli velkému vedru začínal odpolední trénink později, a tak byl před ním čas zajet i na koupaliště. Nedaleký Kamenčák využila většina z nás a bylo to super osvěžení uprostřed dne. Večerní trénink kvůli tomu začínal sice kolem půl šesté, ale aspoň bylo maličko snesitelnější počasí.

Večer už jsme se všichni těšili na večeři, která se opět vozila z restaurace U Josefa. Nemuset po tréninku už nikam jezdit je velké plus a my děkujeme hlavně Jíťě, která pro večeři vždy dojela. Pak už byl čas na volnou zábavu. Pingpong a společenské hry nechyběly a my se ještě hodně zasmáli. Třeba idiotíčkovi (zasvěcení pochopí :-D). Obědy byly přímo v restauraci a my se těšili na dobrou polévku i hlavní chod. Že U Josefa vaří dobře, víme dávno, letos to bylo ale snad ještě lepší! Snídaně si obstaráváme sami a Lenka k sobě vždycky našla někoho, kdo s ní ráno zašel do obchodu. Prostě full service!

Už tradičně stanujeme v rohu u hřiště a i to se ukázalo jako nejlepší řešení. Blízko večer z clubhousu, blízko ráno na trénink. Letos se nám ale rozmohly i houpací sítě a trošku to vypadá, že příště už povezeme jenom ty.

V neděli odpoledne jsme si zahráli ještě zápas, pak už jsme rychle uklízeli hřiště i zázemí. Elišce se ale domů moc nechtělo. Respektive jejímu autu. Že jsme fungující tým, tak jsme ji v tom nenechali samotnou. Kluci se do toho vrhli a za chvíli už se kupovala nová baterie a jelo se domů. Tak zase v zimě znovu!