Štičky konečně vyhrály turnaj

27.9.2017

Poslední turnaj 3. ligy žen máme za sebou! Dlouho se rozhodovalo, kde se boje o sedmé až desáté místo odehrají, nakonec jsme si turnaj uspořádali sami. (Turnaj o první až šesté místo měl proběhnout v Ostravě, kvůli počasí byl ale zrušen a nyní se rozhoduje, zda a kde se turnaj dohraje.)

Nemáme vlastní hřiště, proto jsme museli využít to v Hostivaři, kde trénujeme. Nikdo z nás z toho nebyl zrovna nadšený, přece jen bylo třeba zaplatit nájem a samotné hřiště nepatří mezi nejkrásnější. Pravidelně ale pořádáme úspěšný mezinárodní Interpohár, takže jsme využili zkušeností a tuto výzvu přijali!

Autor: Markéta Bakičová

Hřiště jsme připravili, jak nejlépe to šlo, a na každý zápas zajistili dva rozhodčí. Bonusem byl stánek s nápoji, buřty a vším, co jsme napekli. O ten se výborně postaral Kuba a zpříjemnil tak čekání mezi zápasy nám i soupeřům. „Moc díky za turnaj, bylo to moc povedené! Super stánek, obsluha i organizace. Pěkné zápasy a pěkný závěr sezóny.“ napsala nám Alena, hráčka Tempa. Turnaje se kromě nás zúčastnilo Tempo B, Blondies ČB a Hluboká nad Vltavou. Jediné Tempo B hrálo ligu v druhé základní skupině, jinak jsme se s týmy už dobře znali.

Hned první ranní zápas nás čekalo Tempo a my je chtěli rozhodně porazit. První obrana nám ale trošku nevyšla a rychle jsme prohrávali 5:0. V útoku jsme se ale naštěstí dokázali prosadit a skóre jsme rovnou zdatně korigovali. Po nutné změně našeho nadhozu jsme se dostali do vedení a nakonec jsme ho dokázali udržet. Těsná výhra 11:10 nás v sobotu ráno opravdu zahřála.

Dalším naším soupeřem byla Hluboká nad Vltavou. Ta nás ještě nikdy nedokázala porazit, v posledních turnajích ale bylo vidět, že na sobě hodně zapracovali! Pokud by se vyhlašovalo zlepšení roku, Hluboká by si ho stoprocentně zasloužila! Ani dnes ale nedokázali svůj trénink dotáhnout k vítězství a podlehli nám 5:6. Jednobodový rozdíl ale jasně ukazuje, že to byl boj do poslední chvíle.

Posledním zápasem dne byl boj proti Blondies ČB. Ty jsme naopak ještě nedokázali porazit. Tentokrát jsme se ale dokázali prosadit i na nadhoz Aničky, se kterým si většinou nevíme moc rady. Nakonec jsme sice prohráli 7:9, ale k vítězství chybělo opravdu málo!

V neděli sice ráno poprchávalo, ale důvod pro zrušení turnaje to nebyl. Jinak velmi prašné hřiště dokonce vypadalo lépe než kdy jindy. Čekal nás znovu zápas proti Tempu. Krásný rozjezd nám později zabrzdilo pár chyb v poli a hezké hity soupeřů téměř dotáhly náš náskok. Nakonec jsme ale soupeře dokázali udržet a radovali se z vítězství 9:7. To nás posunulo až do finále proti Blondies, které zvítězilo nad Hlubokou.

Už od začátku bylo znát, že Anička (nadhazovačka Blondies) už je po celém turnaji unavená. Dokázali jsme se na ní krásně prosadit a rychle jsme začali bodovat. Naopak soupeřky se na naší Jíťu nechytaly a z odpalů byly pouze snadné auty. I když se Blondies nakonec rozehráli a dokázali ještě skórovat, vítězství 8:13 jsme si pohlídali! Jedinou výhru nad Blondies v této sezóně jsme si nemohli naplánovat lépe!

Třetí místo si nakonec zaslouženě odnesla Hluboká, která za celou sezónu vyhrála pouze jediný zápas! Druhé vítězství v roce (tentokrát 15:10) je posunulo na třetí místo turnaje před Tempo B! Gratulujeme!

Sezónu jsme zakončili krásným vítězstvím (celkově 7. místem) a krásným turnajem. Děkujeme Jindrovi, Čéčovi, Jamajkovi a Georgovi za odpískání zápasů. Díky patří také všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci turnaje, především Kač – hlavní organizátorce. Velké díky patří Věrce ze Spectra, která nám domluvila pronájem hřiště.