Štičky letos poprvé v akci, zatím jen na indooru

8.2.2017

Tým Miners Kladno uspořádal přátelský indoor a Štičky na něm samozřejmě nechyběly. Velkému množství našich hráček se tento termín sice nehodil, ale to nás neodradilo! Naše řady doplnily kadetky z Chomutova a z Hradce, kterým ještě jednou děkujeme. Kromě pořádajícího týmu na nás čekal ještě tým Tempo Titans Praha B a Blesk Jablonec. Celkově byl turnaj přátelský a žádná hádka nenarušila hladký průběh. Jak se nám na tomto turnaji dařilo, hodnotil trenér George.

Autor: Markéta Bakičová

16683170_715612021953972_2113037450_n

S jakým cílem jsi šel do tohoto indooru?

Jelikož mi letos vychází víc volných termínů a budu s vámi moct jezdit, tak jsem to spíš bral jako zkoušku toho, co jste natrénovali v zimě, co se změnilo a co můžu očekávat od mladých hráček, které chodí trénovat.

První zápas (proti Kladnu) ale moc nevypadal, že jsme trénovali…

Vzhledem k tomu, že nemám žádný podíl na tréninku, nevím, kolik se toho ve skutečnosti potrénovalo. Dnes jsme začali s ověřenou sestavou a já myslím, že ta sestava je pořád stejně kvalitní, jako byla na podzim. Dnes jsme byli oslabeni o kvalitní stálice jako je Miky, Dejna a Kač, které patří do základu. Takže na to, že jsme měli hodně mladých hráček, tak si myslím, že to byl dobrý výkon. Zápas skončil 4:4. Udělali jsme tři chyby a ty nás stály vítězství. Není důvod být z toho nějaký špatný. Na začátek to byl dobrý zápas.

Druhý zápas už vypadal lépe, i když jsme prohráli s Tempem 5:6. Jaká byla taktika?

V druhém zápase jsme schválně trošku kouzlili na postech u nových hráček, protože tady na to byl prostor. V lize na to nebývá čas. Holky z Chomutova nám určitě pomohly.  Nečekal jsem jiný průběh. Ten zápas dopadl podle mého očekávání a asi bych ho příště zahrál stejným způsobem.

Třetí, poslední zápas proti Blesku jsme konečně vyhráli (5:4) a určitě vypadal nejlépe…

Ve třetím zápase jsem vsadil na dvě ověřené nadhazovačky, ačkoliv Aneta pro nás byla nováčkem. V Chomutově hází holky hodně, ale v zápase žen jsem nemohl vědět, jaký bude její výkon jak fyzicky tak mentálně. Myslím si, že Aneta překvapila a házela opravdu dobře. Na to jak je mladá, tak pecka! U Jitky víme, že umí házet striky. Obrovská výhoda byla, že při startu na pálce se začínalo s jedním ballem a jedním strikem, což usnadňuje práci nadhazovačům. Soupeř na nás nasadil slabší nadhoz, který jsme dokázali (za stavu 4:1 ve druhé směně) „sundat z prkna“. Myslím si, že jsme se všichni srovnali s prostředím a kdo trénoval, tak to ukázal.

Jaké máš cíle do třetí ligy?

Já jsem to říkal už předloni, že chceme obrátit výsledné skóre. To se nám přiblížilo, ale nepovedlo. Chtěl bych být letos lepší na pálce. Bodově nás to posune v tabulce o dvě místa výš. Jsou tam nové týmy, s kterými jsme loni nehráli. Předpokládám, že budou slabší než my, takže body bychom tam mohli nahrabat a skončit o ty dva tři stupínky výš. Uvidíme, jestli se nám povedou nějaké zkušené posily nebo jestli to budeme hrát s novými hráčkami, což je vždycky horší varianta.

Bude těžké nasazování do zápasů v poměru výkon a nováčci, takže před sezónou si budeme muset říct, čeho chceme dosáhnout. Jestli chceme během dvou let být prostě lepší, nebo jestli chceme být lepší už teď a hrát všechny zápasy v nejlepších sestavách s tím, že nováčci budou sedět, což by bylo asi špatně. Spíš bych to chtěl hrát půl na půl, že si zahrajeme půlku zápasů v té nejlepší sestavě a další zápasy prostřídáme tak, aby si zahráli i nováčci, protože je důležité, aby měli prostor si zahrát.

16463843_1508304802513572_4579366092377680351_o