Štiky přemohly Žraloky a jsou sedmé!

26.4.2015

Velkolepá premiéra ve třetí lize! Ženský tým Pikes Praha vyrazil na svůj první soutěžní víkend s půlkou nováčků. Přesto byly Štičky důstojným soupeřem všem svým vyzyvatelům a ze čtyř zápasů dosáhly na dvě vítězství. Po prvním víkendu tak Pikes drží krásné 7. místo z 16 zúčastněných týmů.

Autor: Markéta Bakičová

V sobotu přijely Štičky na první turnaj 3. ligy do Kladna. Hned po příjezdu jsme se dozvěděly, že náš první soupeř Sharks Spálené Poříčí nepřijel, takže si to rozdáme rovnou s týmem SaBaT Praha B. Jako vždy nás držela Jíťa Zdvíhalová na nadhozu, Kač Mrázová nás jasně koordinovala z pozice catchera a teplé sluneční paprsky nám dodávaly energii. Bohužel, síla našeho soupeře byla větší a v průběhu hry jsme se dokázaly přiblížit jen na dvoubodový rozdíl 12:10. Do konce zápasu jsme navíc neubránily další čtyři body a tak jsme skončily porážkou 16:10.

To jsme ale musely hodit rychle za hlavu, protože před námi byl hned další zápas – proti domácímu Miners Kladno. Speciální motivací pro nás bylo hřiště Spectrum Praha, na kterém jsme chtěly v neděli hrát (kdo by taky chtěl jet do Sedlčan, kromě Marušky, která ale jistě pochopí  J) Vrhly jsme se do toho po hlavě a zanedlouho jsme vedly krásných 6:0! Elen Foltýnová držela pod kontrolou zadní pole a Martina Marešová si užívala svou pozici na spojce. Na pálce jsme nezahálely a bylo k vidění nemálo krásných odpalů! Soupeř měnil nadhazovačku asi třikrát, ale ani to nám nezabránilo ve skvělých výkonech. Bohužel se rozpálily i soupeřky (myslím, že rozpálily i rozpálily). K tomu se přidalo i pár chyb v poli a ejhle 8:8. Při nervózním konci jsme dokázaly přidat ještě jeden bod a ten byl rozhodující! Soupeřkám jsme ho totiž už nedovolily – a že stály na té třetí metě dlouho! Nakonec tedy cenná výhra 9:8 a zítra hrajeme na hřišti Spectrum Praha o 5. – 8. místo.

Nedělní ráno bylo deštivé, ale trenér George řekl, že v deset přestane pršet, a tak přestalo. Nastoupily jsme proti Tempo Titans Praha B a sváděli krásný vyrovnaný souboj. Každá z nás ukázala co v ní je a směny se točily ve svižném tempu. Nenechaly jsme nic projít za zadní polařky, což bylo na mokré trávě velmi důležité. V průběhu utkání jsme stále vedly, ale vždy pouze o bod, o dva. Žádná fatální chyba se nekonala, ale bohužel jsme Tempu nakonec podlehly 4:5 i kvůli nepřehlédnutelným zkušenostem soupeře. Na konci utkání si totiž mohly dovolit obětovat dvě pálkařky a doběhnout si pro dva důležité body.11196434_10152928797583823_67534649_o

Ale nevadí, alespoň jsme nevychladly a vrhly se do boje proti Žralokům Ledenice B. A že Žraloci jsou o dost větší ryby než Štičky? Toho se nebojíme! A protože pohoda a zábava je nám vlastní, vyměnila se na celý zápas spojka s catcherem – Martina Marešová na catchera, Kač Mrázová na spojku). No a šlo nám to i takhle J. Marťa se ničeho jen tak nezalekne a i tuhle výzvu zvládla skvěle! Kač ukázala, že ať bude, kde bude, bude hvězda! Krásně jsme se dostaly hned od začátku do vedení a to jsme si celou dobu držely. Naši jízdu trochu pozastavila změna nadhazovačky u soupeřů, kdy to chvíli vypadalo, že s tímto nadhozem si nevíme rady. Ale počáteční překvapení rychle opadlo a za chvilku už jsme zase pálily. Celkově byla pálka dnes trochu slabší, než v Kladně, ale to do dalšího turnaje nacvičíme. Miky Taussigová na první metě a Deina Hrabáková na druhé už kolem sebe nenechaly proběhnout žádný míč ani běžkyni a vyhrály jsme krásným výsledkem 7:4.

Z prvního turnaje odjíždíme na krásném 7. místě! Odvážíme spoustu zkušeností a námětů na zlepšení. Děkujeme fanouškům a těšíme se na další turnaje.

.