Stříbrná premiéra v 3. lize: Kunovice byly oříšek

13.5.2018

Nějaké organizační zkušenosti, hlavně z interpohárových turnajů, už máme. I tak pro nás ale bylo pořádání třetí ligy docela oříšek. A oříšek byli i vítězní Šneci, se kterými jsme hráli dvakrát, a stejně nám ani jednou nedali šanci.

Autor: Petr Ševčík

Šlo o náš vůbec první turnaj ve 3.lize, který jsme navíc zároveň organizovali. Takže jsme nevěděli, co čekat. Proto jsme všechno vzali maximálně zodpovědně, dle psaných regulí. Tolik zbytečně byrokracie! Bylo mi z toho smutno.

Naštěstí se hned v sobotu ukázalo, že týmy, co už to hrají nějaký ten rok, to berou na pohodu a láska ke sportu vítězí nad lejstrama.

Velké díky patří Jindrovi za to, že sehnal rozhodčí (a velkou porci sám odpískal). Při současném nedostatku rozhodčích skvělá práce! A samozřejmě děkujeme i holkám za to, že dorazily, pomáhaly a napekly.

K zápasům:

1) Painbusters Most (19:3) – náš historicky první zápas ve třetí lize. Vstoupili jsme do něj nabuzení a hladoví po první výhře. Přijeli převážně hodně mladí kluci a pár starých pardálů, co je ve hře zdokonalovalo. Hráli jsme zodpovědně, a proto byl konec rozdílem.

2) Predators Otrokovice (17:11) – pánové vypadali od pohledu hodně zkušené, což nakonec potvrdila jejich účast na následném MČR veteránů. Byl u nich zároveň vidět deficit toho, že nemůžou hrát ve svém okolí víc. Nasázeli jsme jim pěknou porci.

3) Seitl Ostrava (5:0) – velmi nadějná mládež z Ostravy s tátou na kečrovi. Nevím, zda už jsme byli po celém dni na sluníčku unavení, ale body jsme střádali po celý zápas. Zas až tak jednoduché to rozhodně nebylo.

4) Snails Kunovice (1:12) – náš první nadhazovač Michal nebyl k dispozici, na pomoc nám naopak přišel kmenový béčkař Pepa. Mimo Jindry na nadhozu a Luboše na catcherovi jsme si posty nalosovali a dopadlo to dost zajímavě. Jindra se snažil držet Šneky co nejvíc zkrátka, ale náš zoufalý útok na ne extra dobrého nadhazovače zapříčinil vysokou prohru.

5) Snails Kunovice (1:11) – ve finále jsme věřili, že s Michalem na prkně na tom budeme v obraně lépe. Jenže to spíš vypadalo, že se Kunovice na Michala těší a v prvním zápase se jen rozehrávali. Zato náš opět zoufalý útok na o fous lepším nadhozu stále nic nepředvedl.

Celkově bych chtěl strašně poděkovat Neratovickým, kteří byli vždy minimálně ve třech lidech s námi na hřišti a perfektně se o něj starali. Pronajímáme si za celou naši historii hřiště všude možně, ale takový servis jsem ještě neviděl. Neuvěřitelně nám to pomohlo a mohli jsme se víc soustředit na hru.

Rozhodně nás v Neratovicích neviděli naposledy.