Stříbro z Chomutova bereme, turnaj byl super

3.7.2017

Udělali jsme další krok za zlatým hattrickem v Interpoháru. Angry Pikes, složení především z hráčů chlapského áčka, v Chomutově vybojovali stříbro. Mighty Pikes sice skončili poslední, na turnaji ovšem předváděli velmi obstojný softball.

Autor: Pavel Hrdina

O Interpohár v Chomutově byl od začátku zájem, proto jsme vyrazili opět ve dvou týmech. Přes řadu omluvenek na poslední chvíli nás bylo tak akorát, a to i přesto, že část našich hráčů a hráček dalo přednost angažmá v Povaleči. Chlapi, kteří postrádali svého nejlepšího nadhazovače a pálkaře (Michal Ficza a Luboš Kašpárek), si totiž jako náhradu pozvali Tomáše Siwka z Hrochů Havlíčkův Brod a dva nováčky k tomu.

Pomohl nám i rozpis. V Chomutově tradičně hraje na obou hřištích, letos se ale přihlásilo jen šest týmů (Angry Pikes, Mighty Pikes, Beavers Chomutov, Bandits Kaceřov, Slavia Plzeň, Povaleč). Organizátoři je rozdělili do dvou skupin po třech a celý rozpis se tak vešel na hlavní hřiště. Kluci z Angry Pikes tak mohli pomoci Mighty na klíčových postech.

Z pohledu Angry Pikes šlo asi o nejvyrovnanější turnaj v historii klubu. Na úvod jsme remizovali s Povalečem 2:2 a po zápase byli rozčarovaní z toho, že nám to nejde na pálce. To jsme ale netušili, že tragický útok nás bude provázet celý turnaj. Nám tak dobře známé nadhazovače jako je Jan Vlček, Karel Turčík nebo Tomáš Mikšovský jsme nedokázali nijak zvlášť potrápit.

Agresivním během na metách vydřené vítězství 2:1 nad Bandits, posílené o několik zkušených hráčů z Radotína, nás posunulo do čela základní skupiny. To ovšem znamenalo, že v půl druhé odpoledne pro nás sobotní program skončil. Část hráčů tak ještě pomohlo Mighty k remíze 9:9 se Slavií a také v zápase s Povalečem z půlky tvořeným našimi vlastními hráči. Zbytek odpočíval a připravoval se na večerní grilování.

Za stříbro vděčíme nováčkovi

Jako odměnu za vítězství ve skupině Angry Pikes získali privilegium hrát hned první ranní zápas i v neděli. Věděli jsme, že Beavers 2x za sebou neporazíme, a jestli do nich půjdeme naplno, tak až ve finále. Šanci tak dostali další nadhazovači – vůbec poprvé v kariéře Pavel Hrdina, kterému se podařilo inkasovat hned z prvního striku homerun od Petra Šestáka. Prohru 15:4 doházel v poklidu Matouš Novák.

Vrcholem turnaje byl pro Angry Pikes druhý souboj s Povalečem. Nepálilo se ani na jedné straně, takže za stavu 1:1 se šlo do tiebreaku, kde Povaleč dotáhl domů bod. V dohrávce jsme ovšem s trochou štěstí vyrovnali a pak to přišlo. Lukáš Valla, který byl na svém vůbec prvním softballovém turnaji v životě, šel za stavu 2:2 na pálku s prázdným polem.

Z dugoutu jsme na něj řvali, že jediné, co má v tu chvíli smysl, je švihnout jako chlap a dát pořádnou ránu. Poslechl nás a ono to vyšlo! Lukášův první hit v kariéře letěl až na plot a byl z toho inside-the-park walk-off homerun, vítězství 3:2! Na tohle asi už nikdo z nás nezapomene a snad to bude i impuls pro další nováčky, kteří s námi na Interpoháry zatím nejezdí.

Finále už bylo zcela v režii domácích, z půlky extraligových Beavers. Legendární Standa Havel, který měl náááhodou cestu kolem, se postavil na prkno a předvedl svou extratřídu. Anebo možná my potvrdili svou nemohoucnost (jediný hit Matouš Novák) a ve svižném zápase prohráli 2:0.

Stříbro je ale super, stejně jako celý turnaj, který se povedl jak z hlediska napínavosti zápasů, tak pořadatelsky. Zvláštní poděkování patří Tomášovi Siwkovi, který odházel většinu zápasů za Angry Pikes a pomohl svými zkušenostmi v klíčových momentech. Díky!

Tomáš Siwek: „Vím, že vám chyběli dva nejlepší pálkaři a já je moc nezastoupil, každopádně díky za pozvání. Bylo vidět, že chybí trénink, z čehož pramení hloupé chyby z nenadrilovaných situací. Myslím ale, že jste super parta, která když bude chtít a makat, tak to zvládne.“

Pořadí Interpohár Chomutov (kompletní výsledky)

  1. Beavers Chomutov
  2. Angry Pikes
  3. Povaleč
  4. Slavia Plzeň
  5. Bandits Kaceřov
  6. Mighty Pikes