Třetí liga přinesla zábavu i drama

6.5.2017

Pikes ženy zahájily svou sezónu koncem dubna v Kladně. Třetí liga je již druhým rokem rozdělena (kvůli velkému počtu týmů) na západní a východní divizi. Zatímco Kladno dokázalo hřiště na víkend výborně připravit, východní divize, která měla hrát v Radotíně, musela svůj turnaj zrušit. O víkendu už bylo počasí naštěstí přívětivé a žádný silnější déšť nás nezaskočil.

Autor: Markéta Bakičová

Do Kladna nás dorazilo 13 Štiček, coach George a pár oddaných fanoušků. V tomto počtu jsme si mohli dovolit experimentovat na postech a zjistit, co v nás po zimě je. Největší zajímavostí byla určitě Miky v pravém zadním poli, Léňa a Martina na první metě či Terka na druhé.

Ranní turnaj proti Kladnu byl svým způsobem rozkoukávací. První zápas po zimě je pro nás vždy těžký, Kladno je navíc náš nejsilnější soupeř. Na začátku jsme dokázali držet krok a byl to pěkný boj. Pak jsme ale udělali pár chyb v poli a už jsme se nedokázali sebrat. Zápas jsme nakonec prohráli 4:14. Kladno jasně vyhrálo, ale určitě si nemyslíme, že jsou neporazitelní! Příště zabojujeme a skóre bude vypadat určitě lépe.

Další boj proti Jablonci se odehrával na baseballovém hřišti. Bohužel jsme si nechali utéct začátek zápasu a rychle jsme prohrávali. Dělali jsme hodně chyb a běžce jsme na metách nedokázali chytit. Pak se nám ale podařilo pár hezkých odpalů a odstartovali jsme stíhací jízdu. Dohrávku zápasu jsme ale nedokázali udržet a nakonec jsme prohráli 17:16. Tato prohra hodně bolela a doufáme, že to bylo naposled. Na Jablonec si rozhodně věříme a další prohru už nepřipustíme.

V posledním sobotním zápase jsme se utkali s Hlubokou. Ta stihla (stejně jako my) za sobotu nasbírat dvě prohry. Rozhodně jsme si na ně věřili a nedovolili jsme žádné překvapení. Krásným výsledkem 18:4 jsme si aspoň trochu spravili náladu.

V neděli nám zbýval poslední zápas ve skupině – proti Spectru. Bylo už jasné, že proti nim budeme hrát i zápas o třetí místo. Pořadatel nám nabízel, že můžeme hrát pouze jeden zápas rovnou o umístění, ale to jsme nechtěli. My Štičky hrajeme vždy pro radost, a když můžeme hrát, tak hrajeme. Proti Spectru je to navíc vždycky drama a zábava v jednom.

První zápas byl ale zábava jen do doby, kdy si Terka zlomila kotník. Je to dravá mladá slečna a v zápalu boje šlápla špatně na metu. Terku čeká měsíční rekonvalescence a my jí přejeme, ať se noha hojí jak má! Zápas jsme nakonec prohráli 7:10, ale čekal nás ještě jeden. Na ten jsme opět trochu proházeli sestavu a hlavně jsme využili poznatky z prvního zápasu. Spectrum nás nedokázalo ničím překvapit a v klidu (vlastně až na zranění Jíti) jsme si došli pro výsledek 10:3, který nám zajistil třetí místo.

Koncem května nás čeká další kolo a my chceme dokázat, že můžeme být ve skupině i první! Přijďte nám fandit do Prahy!