Turnaj jsme uspořádali na jedničku, umístění ale za dva

30.5.2019

Každý ví, že nemáme vlastní hřiště, ale i tak nemáme problém uspořádat turnaj. Tentokrát jsme si pronajali hřiště v Neratovicích a odehráli na něm další kolo 3. ligy žen. Původně byl rozpis sestaven pro pět týmů, na poslední chvíli nám ale jeden tým přibyl. Turnaj druhé divize se měl konat v Českých Budějovicích, ale tam se přihlásil jen domácí tým. Budějovice tak byly vměstnány mezi týmy do našeho turnaje. Aby se všechny zápasy stihly odehrát, sešli jsme se s hráčkami Tempa o den dříve a boj začal již v pátek večer.

Autor: Elen Foltýnová, Markéta Jindřichová

Zápas s Tempem byl velice vyrovnaný. Skóre jsme si po celou dobu zápasu nenechali utéct a i když jsme prohrávali o dva body, nebylo nic ztracené. V samotném závěru se nám dokonce podařilo vyrovnat a vynutit si tiebreak. Ani jeden tým ale nechtěl dát nic zadarmo a tak musel přijít ještě jeden. V napínavém souboji jsme dokázali proměnit vítězný bod a vyhráli jsme 9:8.

Druhý den ráno jsme odehrály zápas s Neratovicemi. Na nadhozu začala Johanka, která opět nepustila soupeřky dál. Díky našemu útoku jsme rychle nasázeli spoustu bodů. Pak se nadhoz vystřídal a (letos poprvé naostro) si šla zaházet Péťa. Ta se s počáteční nervozitou poprala skvěle a výrazně pomohla ke skóre 9:1. Díky dvěma vítězstvím jsme měli již v sobotu odehráno a mohli jsme se soustředit na zápasy v neděli.

V neděli dopoledne jsme se opět sešli s Neratovicemi. Průběh zápasu byl velmi podobný předcházejícímu s tím rozdílem, že se na nadhozu vystřídala Johanka s Eliškou. Výsledek 10:5 dokazuje, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Po vítězství jsme se posunuli do boje o 1. místo!

Ve finále jsme se sešli s Falcons Hradec Králové. Ty jsme jako soupeřky ještě neznali. Jejich dosavadní výsledky ale rozhodně napovídaly, že to nebude snadné. V obraně jsme dělali minimum chyb. Bohužel jsme se ale nedokázali poprat s jejich nadhozem a nakonec jsme prohráli 1:4.

Z druhého místa ale nesmutníme a už teď se těšíme na příští víkend na Tempo. Velký dík ředitelce závodu Martině za výborně domluvený a zorganizovaný víkend. A velký dík i všem rozhodčím, fotografům, řidičům, lajnovačům, cateringu, fanouškům, ostatním týmům,… no prostě každému, kdo se na turnaji podílel.