Vítězství pro Štičky

12.6.2018

Ve dnech 9. – 10. června jsme se zúčastnily druhého turnaje 3. ligy žen, kde byly přihlášeny pouze tři týmy. V takovém případě se hraje dvakrát s každým soupeřem a nakonec finále. S Tempem i Kladnem jsme se ale domluvily, že finále hrát už nebudeme a rozhodnou výsledky ze “skupiny“. Může se zdát, že dva zápasy každý den jsou málo, ale v tom hrozném vedru nám to opravdu stačilo.

Autor: Archmanová Marie, Bakičová Markéta

Tentokrát s námi nemohl být náš kouč George, ale i díky tomu, že jsme hrály v Praze, jsme neměly o kouče nouzi. Kluci z týmu se ochotně nabídli, že nám pomohou a v sobotu přijel Petr Jamajka Říha a v neděli Petr Čéča Ševčík. Oba dny nám navíc pomohl Michal Číža Čížek. Klukům moc děkujeme!

Ale jak jsme vlastně hrály? V sobotu nás čekaly dva zápasy za sebou, což bylo v tom příšerném vedru vyčerpávající. Pro nás to byl ale den plný vítězství! Jamajka řídil hru, Pepa Klokan s Čížou se střídali u mety a Honza Jojo Novotný dohlížel na náš a kluků pitný režim. Zápas proti Tempu jsme vyhrály 8:2. Poctivě jsme poslouchaly Jamajku a došly si pro zasloužené vítězství.
Zápas s Kladnem jsme vyhrály dokonce 12:8 a Martina Marešová dala podruhé v její softballové kariéře běžecký homerun! Smůlu na pálce si vybrala Anička Kadečková (nováček letošní sezóny), která dostala nadhozem hned dvakrát. Rozchodila to ale statečně. Trefených hráček bylo v tomto zápasu víc a hláška: „Elen, chceš Kelen?!“, zněla přes celé hřiště. Dvě výhry potěšily všechny a Jamajka pro nás měl v podstatě jen slova chvály.

V neděli nás čekaly odvety a my si na ně věřily. Proti Kladnu dala Kač Mrázová grandslam! Eliška Bártíková krásně nadhazovala. My ale opět trefovaly jen rukavice soupeřek a vyhrát znovu už jsme nedokázaly. „Nechápu čím to je, ale nedělní pálka holek je oproti sobotě už podruhé dost mdlá. I když holky plní rady kouče a snaží se, tak se ve výsledku žádná salva nekoná. Naopak krátkou hru holky zvládly na výbornou, ale k výhře to nestačilo,“ říká k tomu Čéča. Prohra 12:6 nás opravdu mrzela.

Před posledním zápasem s Tempem jsme měly chvíli pauzu a tu jsme využily pro trénink pálky v kleci. Odpočinek se nám ale také hodil, protože zápas se protáhl až do tiebreaku. Nechtěly jsme dát soupeřkám nic zadarmo a hlavně Maruška Archmanová bojovala statečně na nadhozu. Toho si samozřejmě všiml i kouč Čéča: „Ohromnou radost jsem měl z Marušky. Přestože se jí vůbec nepovedla první směna a dostala čtyři body, tak se hecla a zbytek celého regulérního sedmisměnného zápasu držela pálkařky na uzdě bez bodu a podlehla až v tiebreaku.“

I přes nedělní prohry jsme (díky získanému skóre) turnaj vyhrály! Samozřejmě nás to potěšilo, ale víme, že musíme zabrat, abychom výsledek příští turnaj obhájily. Čéča ale chválou také nešetřil: „Žádné velké chyby, za které bych káral, nenastaly. Je vidět, že děvčata jsou už zkušená a vyhranná.“ Velké díky patří fotografům a všem fanouškům, kteří nás (i přes velké vedro) podpořili v rekordním počtu. Za čtrnáct dní nás čeká turnaj v Hluboké nad Vltavou. Není to za rohem, ale je tam krásně. Udělejte si výlet a přijeďte nás podpořit i tam!