Vnějšek na plot! Na pálku jde Kašpárek

17.5.2017

V zimě bušil do míčku tak usilovně, až si ho všiml trenér z vyšší soutěže a nabídl mu hostování. Nejlepší pálkař Pikes loňské sezony Luboš Kašpárek tak letos kromě pražského přeboru a 2. třídy hraje také ligu. „Soft mi zatím krkem neleze, ale je to záhul,“ přiznává nejobávanější pálkař štičího lineupu.

Autor: Pavel Hrdina

Letos hraješ vedle Pikes i druhou ligu za Joudrs. Jak ses k tomu dostal a jaká je to zkušenost?

Dostal jsem se k tomu stejně jako loni k nabídce do extraligy za Radotín, kterou jsem nevyužil – v JT´s gym. Oslovil mě tam Bendič s tím, že začal trénovat chlapy Joudrs a hodil by se mu hráč jako já, hlavně teda na pálce. Popřemýšlel jsem o tom a řekl si, proč to nezkusit. Zkušenost je to určitě dobrá, člověk vidí, jak taky trénuje jiný tým, a myslím si, že každý zápas ve vyšší soutěži člověka posune o kousek dál.

Jak ti v Joudrs vyhovuje pozice silového pálkaře? Cítíš se v Joudrs v jiné roli než v Pikes?

Moje pozice v Joudrs mi vyhovuje. Původní dohoda sice byla, že nebudu hrát pole a budu chodit jen na pálku jako DP, realita je ale taková, že jsem zatím hrál všechny zápasy i v poli, nevadí mi to, člověk alespoň netuhne na lavičce. Co se týká mojí role v Joudrs, tak ta je vlastně stejná jako v Pikes. Čeká se ode mě, že něco předvedu a o to se snažím :). Asi jediný rozdíl je v tom, že v Joudrs roste nová generace softballistů a myslím, že za 2-3 roky už tam nebudu potřeba, což snad v Pikes nenastane :).

       Kašpi s plackou pro nejlepšího hráče

Působíš tak de facto ve třech týmech najednou a odehrál si toho víc, než naprostá většina softballistů. Neleze ti občas softball i ušima?

Uznávám, že působit jako hráč Pikes A, Joudrs a nadhazovač Pikes B je opravdu náročný. Soft samotný mi krkem neleze, ale spíš mám problém s fyzičkou, přece jen už mi neni 20, ani 25 :). A když člověk odehraje čtyři zápasy za víkend a pak má v pondělí odházet zápas za béčko a následně další odehrát za áčko jako polař, je to záhul!

Přes zimu jsi kromě pálky hodně trénoval i nadhoz. Projevilo se to na hřišti? Posunul ses v technice?

V nadhozu jsem se posunul, ale myslím si, že ne tak jak, jak se ode mě čekalo. Techniku jsem přes zimu trénoval, ale nepodařilo se mi zatím dostat na takovou úroveň, abych mohl Michala plnohodnotně podpořit v přeboru, musím na tom ještě zapracovat… Uvidíme, co se mnou udělá další zima 🙂

Áčko Pikes má na kontě zatím jen 2 vítězství, spoustu toho ale ještě máme před sebou. Je to podle tebe dobře rozehrané?

Zatím máme dvě výhry a čtyři prohry, ale nemáme důvod věšet hlavu. Všechny zápasy jsme hráli vyrovnaně a zatím nás nikdo vyloženě nepřejel. Kdyby se nám sešlo pár odpalů, bilance mohla být obráceně. Podle mě máme na to, abychom skončili v první polovině tabulky, chce to jen zabrat. Jak říkáš, máme toho spoustu před sebou a je to jen na nás, jak s tím naložíme 🙂

O víkendu je Instax Fastpitch Cup. Jaký to podle tebe bude turnaj a jak se na něj těšíš?

Letošní Instax bude podle mě hodně zajímavý. Je tam spousta zahraničních týmů a vlastně nikdo neví, co od nich čekat. Těším se na to moc, a i když po organizační stránce to bude náročné, vím, že si to všichni užijeme jako každý rok.