Z Czech Kickball Premiere máme bronz

5.4.2015

Pikes Praha se stali zakladateli nového sportu. V Dejvicích se o velikonoční sobotě jsme uspořádali Czech Kickball Premiere, historicky první kickballový turnaj v Česku. Za krásného jarního počasí jsme nakonec brali bronz, i když jsme měli určitě i na finále. K vítězství gratulujeme Karlínskýmu gangu, který nás vzájemném zápase ponížil a zlato si tak bez debaty zaslouží.

První vítězství jsme vybojovali už ráno. První zápas proti 42 Crew začal včas a oba soupeři nastoupili v kompletním složení. Bylo vidět, že všichni hrajeme tenhle sport poprvé. Naštěstí jsme to byli my, kdo se v systému hry lépe zorientoval a připsali jsme si tak první vítězství nejen v českém kickballu, ale také v zatím krátké historii našeho klubu (na halovém Joudrs Indoor Cupu jsme všechny zápasy prohráli).

Po úvP1420003odním utkání následovala podle rozpisu několikahodinová pauza, kterou část hráčů strávila konzumací občerstvení, případně výpomocí týmům, které se nesešly zrovna v kompletní sestavě. Jmenujme především Black Warriors, kterým chyběli hráči navzdory fúzi původně dvou samostatných celků. Venku ale bylo krásné jarní počasí, takže jsme si mohli naplno užít společně stráveného času mimo zdi tělocvičny nebo restauračního zařízení.

Do druhého zápasu proti Karlínskýmu gangu jsme vstupovali jako outsideři. Slowpitchový tým, který známe z DSL nebo Bárky, se ze všech účastníků nejrychleji adaptoval na efektivní útočnou taktiku, na níž během turnaje nikdo nenašel recept. Hned na začátku jsme po několika chybách v poli zavařili na pořádný debakl, kterého jsme se opravdu dočkali. Nezabránil mu ani do běla rozzuřený nadhazovač Marek Medek, který se marně snažil ubránit krátkou hru soupeře.

Evidentní frustraci po világoši 16:1 od opravdových sportovců jsme si mohli následně vybít na Armádě krásy. A i ta se proti nám prosadila jako první. Zhruba v polovině zápasu jsme si na krátké motivační poradě ale řekli, že pro čtvrté místo jsme si tedy rozhodně nepřijeli. Zabrali jsme, a vývoj utkání otočili na konečných 7:2. Z Czech Kickball Premiere tak vezeme diplom za třetí místo, svými výkony jsme se ale mohli měřit se všemi soupeři vyjma jednoho, který nakonec celý turnaj ovládl.

Gratulaci si zaslouží Karlínskej gang, na který nikdo neměl a taky my, že se nám povedlo uspořádat první akci, z níž si navíc odvážíme medailový úspěch. Už za týden nás čeká první softballový turnaj, na kickball určitě ale ještě v sezoně dojde.