Z Kostelce vezeme stříbro a dobrou náladu

14.4.2015

Štiky se na Kostelec Cupu představili v nových dresech, ale hlavně ve skvělém světle. Přivezli jsme dva týmy, oba si vedly skvěle a do Prahy jsme se vrátili s diplomy za druhé a deváté místo. Nejvíc si z turnaje pochopitelně odvezli nováčci, kteří si poprvé vyzkoušeli opravdový softball i nezaměnitelnou interpohárovou atmosféru.

Hráčů na první Interpohár odjelo 22 z toho 9 žen. Tým navíc doplnil Jiří George Zdvíhal na pozici kouče žen a Lukáš Bart Bartůněk, který měl za úkol především zvýšit konkurenceschopnost ženského týmu proti chlapským celkům a přispět svými zkušenostmi. Každý z týmů byl nalosován do jiné základní skupiny a během turnaje jsme se tedy na hřišti nepotkali. Rozpis naopak většinou umožňoval vzájemnou výpomoc, případně si chodit fandit. Skvěle vyšlo i počasí. V Kostelci bývá zima, letošní ročník ale přinesl sluníčko a příjemnou teplotu.

Holky měly za úkol sehrát se před třetí ligou a zapojit do hry nováčky. Markéta Bakičová, Lenka Nedvědová a Monika Buřičová o víkendu poprvé v životě okusily fastpitch softball, Irena Kobyláková se k tomuto sportu vrátila po téměř 20 letech. V sobotu Štičky sice všechny zápasy prohrály, v souboji proti Crows Košice ale pořádně kousaly a podlehly jen těsně 3:2 (dobře, možná i díky chybě rozhodčího).

Chlapi měli naopak papírově lehkou skupinu a první den nepoznali hořkost porážky. Slabší soupeři umožnili nasadit v maximální možné míře trio Jan Kocáb, Radek Mezuláník a Ondřej Wolf. Skvěle se uvedl také Lukáš Müller, který přes zimu netrénoval a přes dlouhodobé problémy s kotníky a zády předvedl kvalitní výkon na prkně i na centru. Přísnější měřítko snesl duel s VUT Brno, které nasadilo svižný nadhoz. O nervy to naopak bylo proti kosteleckým Mlátičkám.

pikes_nastup

Nejlepší zápasy přišly na závěr

Interpohárová neděle se většinou nese v překonávání únavy z náročné soboty a večerního teambuildingu. Stejné to bylo tentokrát, nikdo z nás ale naštěstí neodpadl a do druhého dne jsme vstoupili v obou případech vítězně. Chlapi si podle očekávání poradili s Béčkem Klackařů 6:3, holky pak rozdrtily moravský výběr Bulldogs/Sever Brno vysoko 15:9. Vyznamenalo se především duo Buřičová – Bakičová na první a druhé metě.

To nejlepší ale přišlo na konec. Štičky si to na férovku rozdaly se Spectrem, které v napínavém utkání přehrály 6:5 a duel zakončily ukázkově zahraným rundownem mezi třetí a domácí metou. Pikes muži nastoupili v plné palbě proti Crows Košice a věřili si na vítězství. Defenziva byla skoro bez chybičky, ale bohužel. Dvě neproměněné šance s jedním outem a obsazenou druhou a třetí metou nový tým odsoudil k těsné prohře 2:1. Šance se prostě mají proměňovat.

No, štve nás to. Na výhru jsme měli, i když Slováci posílení o zkušeného nadhazovače Mikšovského hráli výborně a podobná úroveň nás čeká na špičce pražské první třídy. Paradoxně to tak byl právě poslední zápas, který jsme si navzdory prohře užili nejvíc, atmosféra v dugoutu byla elektrizující. I díky podpoře fanoušků, kteří stáli jednoznačně na naší straně a sluší se jim poděkovat.

Prostředí a organizace na Kostelec Cupu byla výborná, kluci s holkama se podporovali navzájem a díky tomu, že nás přijelo dost, jsme si všichni turnaj užili bez toho, abychom museli jít až na krev. Jen Lukáš Müller by si možná zasloužil trochu morfia…