Ze Sezimáče přivážíme 5. a 6. místo

19.10.2015

Co by byl Interpohár 2015 bez Pikes Praha? Štiky se letos zúčastnily pěti interpohárových turnajů, z toho hned čtyřikrát se dvěma týmy. Do Sezimova Ústí se jezdí tradičně na podzim, Hladoví Hroši od minule mákli a z malého turnaje pro pár týmů na jednom hřišti udělali megaakci pro 12 účastníků. Chtěli jsme sice výš, ale pátý flek pro kluky a šestý pro holky bereme.

Těsně před turnajem jsme zaznamenali smršť omluvenek, což se s blížícím koncem sezony prostě stává. Naše výhoda je ale v tom, že na Interpoháry jezdíme ve dvou týmech, takže si můžeme navzájem vypomáhat. K první spolupráci došlo už v úvodním ranním a promrzlém zápase se Spectrem, v němž nastoupily štičky posílené o nadhazovačskou osu Ficza – Hrdina. Supi přijeli do Sezimova Ústí už v pátek, což se paradoxně ukázalo jako nevýhoda. Vyhráli jsme těsně 5:4 a kluci vzápětí přidali velmi snadné vítězství proti stále začínajícím Kardinálům Chlum – 16:0.

Po pauze, během níž jsme se snažili především zahřát, vyzvali naše kluky kaceřovští Banditi. Ti hráli o něco lépe než jejich rivalové z Chlumu, jejich nadhazovač házel rychle, ale samé vysoké bally. Na to, aby nám mohl konkurovat, potřebuje nový tým ještě trochu potrénovat – 15:1. Po třech vítězstvím přišla i první porážka, Štičky nestačily na Hrochy z Havlíčkova Brodu posílené o několik extraligových posil. Koukali jsme, jak Interpohár v Sezimově Ústí vyrostl. Z komorního turnaje na jediném hřišti místní borci uspořádali megaturnaj pro 12 účastníků ve dvou areálech.

tým

Poslední zápas dne čekal naše chlapy, vítěze skupiny A. V zápase o postup mezi nejlepší čtyřku nám rozpis přisoudil VUT Brno. Moraváci jsou naším největším soupeřem v boji o vítězství v Interpoháru, takže jsme souboj brali opravdu prestižně. Bohužel, Pikes se vůbec nedařilo na pálce proti Tomášovi Krupkovi, kterého jsme letos mohli vidět házet na Super Cupu. Oproti tomu na druhé straně nám dvakrát odpálil dva trojmeťáky na plot Martin „Ozzy“ Oswald a před naším posledním útokem jsme prohrávali 5:0. Ze závěrečného tlaku jsme vybojovaly 2 doběhy, to ale na Brňáky nestačilo.

Sobotní večer jsme jako tým strávili pospolu, na družbu s ostatními účastníky tentokrát nedošlo. V hospodě U lípy jsme se všichni vešli k jednomu dlouhému stolu a po večeři jsme se bavili až do pozdních večerních hodin. Bydlení jsme měli zařízené na místním internátu, odkud to bylo blízko ze hřiště i z hospody. Sice jsme museli přemlouvat personál, aby otevřel jen kvůli nám, štičí diplomacie ale opět zaválela. Slyšeli jsme zkazky o tom, že tým Olympia Blansko strávil noc v autech, což bychom nejen kvůli ranním mrazíkům asi nerozdýchali.

O páté místo prosti sobě!

Z bojů o medaile jsme vypadli, a tak jsme si chtěli nedělní zápasy alespoň co nejvíc užít – až do jara totiž žádný regulérní fastpitch softball nebude. Štičky vyzvaly v prvním zápase chomutovské kadety. Tentokrát se jim moc nedařilo, severočeské mládí mělo zápas pod kontrolou. S nadhozem Jitky Zdvíhalové neměli soupeři problém a zvítězili 9:4. Chlapům se postavili do cesty domácí Hladoví Hroši v mladé sestavě a s Barym Řízkem na prkně. Pikes šlo ještě stále o interpohárové body, a i proto nic nevypustili a slavili vítězství 4:1.

standa

Poslední zápas už byl opravdu pro radost, o konečné páté místo si zahrály oba naše týmy proti sobě! Kluci pálili na Michala Ficzu, holky na Danu Taussigovou, která ukazuje, že to s návratem na nadhazovací prkno myslí vážně. Holky byly produktivnější a daly víc bodů, do interpohárových tabulek se ale počítá výsledek 8:2 ve prospěch mužského týmu. Protože VUT Brno skončilo jen o dvě příčky nad námi, interpohárové zlato jsme prozatím uhájili a uvidíme, jak se vyvine situace okolo turnaje v Kaceřově.

Posíláme gratulace do Havlíčkova Brodu vítězům turnaje, naše poděkování pak míří k domácím pořadatelům. Až na zimu, která se ovlivnit nedá, běželo vše jako na drátkách a my si Interpohár v Sezimově Ústí skvěle užili. Nevadilo nám ani trochu blátivé druhé improvizované hřiště. Bůhví, jak bude na začátku vypadat to naše, až se jednou do jeho stavby pustíme. Dík patří i našim posilám Aničce a Standovi, bez nichž bychom to s lepením sestavy měli mnohem těžší. Štiky, díky!