Nábor

Přidej se k nám

Chceš za nás hrát?

Napiš nám na Messenger a my ti odpovíme za pár sekund!

Nebo napiš na petr.sevcik@pikes.cz, případně volej 725 791 734 a přijď na trénink!

janaJsme Pikes Praha, štiky v českém softballovém rybníce a hrajeme spolu už od roku 2015. Rádi bychom, aby ta příští pro nás byla ještě úspěšnější než ty předchozí. Proto potřebujeme rozšířit naše řady. Hledáme holky a kluky, kteří doplní naše tři týmy (ženy, muži A, muži B). Můžeš to být i ty! Jestli se bojíš do toho jít sám(a), vezmi s sebou kámoše, kámošku, přítele/přítelkyni nebo i sourozence, a klidně přijďte společně.

Koho hledáme?

Každý rok nabíráme nováčky, kluky a holky 16+. Když budeš chtít, zvládneš to taky! Pokud ses dostal(a) do kontaktu s pálkovacími hrami ve škole nebo na táboře, budeš mít náskok. Pomůže ale i zkušenost s jakýmkoli jiným sportem. Velká část našich hráčů a hráček začala se softballem až v dospělosti. Takže jestli začínáš od nuly, nevadí. Pojď do toho! V softballu ti nikdy neujede vlak!

Jak to funguje v sezoně?

Sezona nám začíná v dubnu. Protože většina z nás už pracuje, trénujeme ve všední den v podvečerních hodinách od 18 do 20 hodin. V podobných časech hrajeme pražskou soutěž (v sezoně 2021 chlapi přebor a I. třída, ženy přebor). Muži i ženy hrají také celorepublikové víkendové soutěže. Společně pak vyrážíme na Interpohár, smíšenou soutěž hranou také o víkendech po celé republice (např. Praha, Chomutov, Pardubice, Břeclav). V zimě mimo sezonu nás pak čeká tělocvična, badminton, bowling nebo hory.

kubaProč softball?

Každý sportovec ti řekne, že právě ten jeho sport je nejlepší, to je jasné. My si to myslíme o softballu. Náš sport patří společně s baseballem a kriketem mezi nejrozšířenější pálkovací sporty na planetě, se svými herními principy má nejblíž k baseballu. V Česku je zhruba 6 000 registrovaných hráčů a hráček a existuje tu propracovaný systém mužských a ženských soutěží od extraligy až po „okresní přebor“ nebo smíšenou soutěž, kde hrají kluci a holky společně v jednom týmu.

V softballu nezáleží tolik na tom, jak rychle uběhneš kilometr. Mnohem důležitější je postřeh, výbušnost, síla a technika. Každá akce trvá jen několik sekund, během kterých musíš přesně vědět, co máš dělat a zvládnout to rychle a přesně. Musíš se umět soustředit, věřit svému týmu, koučovi a sám sobě. Na pálce je jen na tobě, abys pomohl(a) svým spoluhráčům skórovat. V poli pak k úspěchu vede jedině dokonalá spolupráce celého týmu.

Pikes jsou nejlepší. Pokud jsi dočetl(a) sem, hned klikni na kontakty, ozvi se a přijď na trénink!