Holky si jdou pro nejlepší výsledek v lize

4.9.2018

Blondies České Budějovice v polovině srpna dokončily rozsáhlou rekonstrukci svého hřiště a hned po 14 dnech ho pokřtily prvním turnajem. Na poslední divizní turnaj 3. ligy žen se jim sešly celkem čtyři týmy, které se těšily, že vyzkouší novou antuku. Už v pátek bylo jasné, že hřiště dostane pořádně zabrat. Začínalo pršet a předpověď na víkend neslibovala zlepšení. Hrálo se nakonec nebo byl turnaj zrušen? Jak dopadlo nové hřiště po přívalovém dešti? A nejeli jsme nakonec do Budějovic zbytečně? Ve zkratce: Ano. Nebyl. Skvěle. Ne.

Autor: Markéta Jindřichová

Delší verze: V sobotu ráno nás probudil déšť. Pršelo víceméně celou noc a bylo celkem jasné, že hřiště bude nehratelné. Jediný důvod proč vylézt z postele byla ranní toaleta. Jaké bylo ale překvapení, když jsem po cestě koukla z okna (hřiště bylo od ubytování co by softballovým míčkem dohodila i Miky) a na hřišti nebyly žádné louže, a ještě k tomu Blondies vesele lajnovaly!?! Kvůli nepřízni počasí, a mírnému rannímu zdržení, se sobotní zápasy zkrátily. Odehrály se ale nakonec všechny.

Naším prvním soupeřem bylo Tempo Praha. Hned se ukázalo, že jsme do Budějovic přijeli v dobré formě. Trenérovi Georgovi jsme udělali radost, že nám fungoval i útok, se kterým máme občas problémy. S Tempem jsme nepřipustili žádné drama a s rezervou vyhráli 13:6.

Blondies jsme při posledním společném zápase dali dost zabrat. Věděli jsme, že to ale neznamená, že máme jasně vyhráno. České Budějovice jsou jednoznačně nejtěžší soupeř z naší divize a výsledek si před začátkem nedokáže nikdo tipnout. Tentokrát jsme si zápas dokázali pohlídat od začátku a zvítězili jsme s krásným skóre 13:4.

Poslední zápas dne určitě trenérovi přidělal pár vrásek. Proti Hluboké jsme ještě nikdy neprohráli a možná kvůli tomu nám občas chyběla koncentrace. Sešlo se nám pár chyb v poli a občas to vypadalo, že už žádný out nezahrajeme. Naštěstí jsme se dokázali vrátit do hry a urvat vítězství. Výsledek 17:12 rozhodně napovídá, že bylo na co se dívat.

Cesta do finále vedla v neděli opět přes Hlubokou. Nechtěli jsme už připustit žádné drama a trenér nám kladl na srdce, ať jsme na pálce zodpovědné. To se nám nakonec podařilo splnit a tentokrát jsme si zápas pohlídali od začátku do konce. Výhra 9:5 nás posunula do finále, kde nás čekaly opět Blondies ČB.

S deštěm se na začátku popasovaly lépe Blondies, které nám hned v úvodu daly pár bodů. Nám naopak všechno létalo do foul ballů a mokrý míč nás dost potrápil. Rychle jsme prohrávali a bylo potřeba se prosadit na pálce. To na konec vzala do rukou Lucka Hamanová. Svým krásným odpalem do zadního pole dotlačila potřebné body a ještě k tomu odstartovala sérii dalších skvělých hitů. Drtivý závěr se nám bohužel zastavil při plných metách a prohráli jsme o jediný bod. Skóre 7:8 nás mrzí, i tak je z toho ale krásné druhé místo.

Celkově jsme naši divizi vyhráli a za 14 dní nás čekají boje o celkové umístění. Už teď víme, že dopadneme lépe než kdy dřív. V nejhorším případě to bude šesté místo. My ale určitě zabojujeme a budeme se snažit urvat co nejlepší výsledek!